Hellraiser II: Hellbound

okładka
DVD Info

Seria: Hellraiser
Format obrazu: 1.78:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (DTS-ES), angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 12 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: IDG Poland S.A.

Dodatki

  • reklamy wydawcy
  • zwiastuny

Reżyseria: Tony Randel
Scenariusz: Clive Barker

Obsada:

Clare Higgins jako Julia Cotton
Ashley Laurence jako Kirsty Cotton
Kenneth Cranham jako Dr. Channard
Sean Chapman jako Frank Cotton
Doug Bradley jako Pinhead

Przerażający Cenobici z demonicznym Pinheadem na czele powracają. Kristy Otton - bohaterka pierwszej części Hellraisera - po ciężkich doświadczeniach trafia do szpitala psychiatrycznego. Nikt nie chce słuchać jej opowieści o przerażających Cenobitach i kostce Lemarchanda - bramie piekieł. Nikt, z wyjątkiem ekscentrycznego psychiatry, dr. Channarda, który od wielu lat bezowocnie szukał wrót do innego wymiaru. Nie zważając na protesty Kristy, opętany manią doktor, jest gotów na wszystko, nawet na morderstwo, by tylko poznać świat Cenobitów - piekielnego wymiaru, w którym ból i rozkosz są nierozłączne.

Udana kontynuacja kultowego horroru Clive'a Barkera, która przez widzów i krytyków została uznana za jeden z najbardziej przerażających horrorów wszech czasów. Barker stworzył film nie tylko dorównujący, ale i przewyższający mistrzostwem część pierwszą. Niezwykły klimat piekła potęguje ponura i zarazem majestatyczna muzyka ChristopheraYounga, za którą kompozytor otrzymał prestiżową w branży nagrodę Saturna.

DVD jest dostępne również w pakiecie


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

klatka z filmu Obraz dobrze odnowiony, choć nie rewelacyjny. Prawdopodobnie spowodowane jest to słabą jakością materiału źródłowego. Cóż, w roku 1988 nikt nie myślał o doskonałych technicznie wydawnictwach DVD. Tak więc przez całą projekcję towarzyszy nam świadomie dodana delikatnie zmiękczająca mgiełka, oraz całkowicie "nieświadome" ziarno, które najbardziej dokucza w mrocznych scenach. Czerń też trochę taka jakby szara, ale cóż nie zawsze udaje się zrobić coś z niczego. Reasumując jest dobrze i da się obejrzeć.
Ocena: 3/5

Dźwięk

klatka z filmu Dostępne ścieżki dźwiękowe to DD 5.1 i DTS. Mamy również do dyspozycji polskiego lektora (w DD 5.1 nawet), ale proponuje od razu wydać go Cenobitom. Skupmy się na DTS-ie. Ciekawie, choć bardzo nierówno. Efekty kształtujące przestrzeń (łańcuchy, wybuchy) przeniesione bardzo dobrze, zatrudniają całą brygadę naszych głośników. Wszystko to opada przy nastrojowej muzyce, choć i tu nie jest źle, a pamiętając o wieku filmu nawet dobrze. Najgorzej wypadają dialogi, są ciche i mało czytelne. Wymagane jest nawet dość solidne podkręcenie centralnego. Dolby Digital 5.1 spisuje się poprawnie, potrafiąc w odpowiednich scenach dać nam odczuć tę niepowtarzalną atmosferę filmu. Lektor jak to lektor, nie chce Ci się czytać to męcz się z nim na własną odpowiedzialność.
Ocena: 4/5

Dodatki

Mamy "wydanie gazetowe", więc cudów się nie spodziewajmy. Dodatki są tutaj tylko po to żeby rubryka "dodatki" nie była pusta. Mamy, więc zwiastun filmu "Zwierciadło zbrodni" oraz reklamy wydawcy.
Ocena:

Podsumowanie

Nie pozostaje nic innego jak w oparach posoki, którą zostawia po sobie Hellbound: Hellraiser II śliniąc się oczekiwać na część trzecią przerażającego cyklu. Czego sobie i wam życzę.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus