Hellraiser: Wysłannik piekieł

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 17 czerwca 2004

Seria: Hellraiser
Format obrazu: 1.85:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (DTS), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 12 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: IDG Poland S.A.

Dodatki

  • reklamy wydawcy, zwiastuny

Reżyseria: Clive Barker
Scenariusz: Clive Barker

Obsada:

Andrew Robinson jako Larry Cotton
Clare Higgins jako Julia Cotton
Ashley Laurence jako Kirsty Cotton
Sean Chapman jako Frank Cotton
Oliver Smith jako Frank The Monster
Robert Hines jako Steve

Rodzina Cottonów wprowadzając się do nowego domu, nie spodziewa się nawet, że ich współlokatorem będzie zaginiony przed kilkoma laty Frank, a raczej to, co z niego zostało... ponadto odwiedzą ich goście z piekła rodem (dosłownie!). Klasyk kina grozy i kluczowe osiągnięcie filmowe Cliva Barkera.

DVD jest dostępne również w pakiecie


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

klatka z filmu Obraz świadomie miękki i lekko rozmyty, pokryty jakby mgiełką. Przez to pozbawiony ostrości, mogącej poranić nasze gałki oczne. Niekiedy atakuje nas ziarno, a czerń nie spowija wydarzeń tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Zważywszy jednak na budżet samego filmu i co za tym idzie jakości materiału źródłowego to i tak dokonano wręcz cudów.
Ocena: 3/5

Dźwięk

klatka z filmu Tu mamy rewelację. Do wyboru trzy ścieżki dźwiękowe: DTS, Dolby Digital 5.1 i na koniec polski lektor (również w DD 5.1). Najlepiej z nich wszystkich brzmi DTS. Bardzo dobra przestrzeń i wspaniała kierunkowość to największe zalety dzięki którym doświadczymy nowych wrażeń przy oglądaniu tego filmu. Znakomicie w DTS-ie brzmi muzyka filmowa zawarta w Hellraiserze. Trochę kuleją dialogi i wymagają dosyć znacznego podkręcenia głośnika centralnego. Jako ciekawostkę należy podkreślić, że ta wersja Hellraisera jest jedyną na świecie zaopatrzoną w ścieżkę dźwiękową w DTS. Dodatki, te dopiero bolą. A przede wszystkim boli ich brak. Mamy tu zwiastuny i reklamy, nic poza tym. Pozostaje BÓL.
Ocena: 4/5

Podsumowanie

Przygotuj swój odtwarzacz, bo Wysłannik Piekieł nadchodzi. Jeśli go przyjmiesz to nic już nie będzie takie jak dawniej.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus