Hobbit: Pustkowie Smauga - Edycja rozszerzona DVD, Blu-Ray (3D)

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 7 listopada 2014
W sprzedaży od: 7 listopada 2014

Język menu: polski
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • W dzikich krajach: Kroniki Hobbita,
  • Podróż do Ereboru,
  • Powstanie Smauga: Ostatniego ognistego smoka,
  • Muzyka Hobbita, Ludność i mieszkańcy Śródziemia,
  • Królestwa trzeciej ery.

Reżyseria: Peter Jackson
Scenariusz: Philippa Boyens, Peter Jackson, Fran Walsh, Guillermo del Toro
na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena
Muzyka: Howard Shore
Zdjęcia: Andrew Lesnie

Obsada:

Ian McKellen jako Gandalf Szary
Martin Freeman jako Bilbo Baggins
Richard Armitage jako Thorin Dębowa Tarcza
Ken Stott jako Balin
Graham McTavish jako Dwalin
William Kircher jako Bifur
James Nesbitt jako Bofur
Stephen Hunter jako Bombur
Cate Blanchett jako Galadriela
Andy Serkis jako Gollum
Hugo Weaving jako Elrond
Aidan Turner jako Kili
John Callen jako Oin
Mark Hadlow jako Dori
Peter Hambleton jako Gloin
Sylvester McCoy jako Radagast Bury
Mikael Persbrandt jako Beorn
Ian Holm jako stary Bilbo Baggins
Christopher Lee jako Saruman Biały
Evangeline Lilly jako Tauriel
Luke Evans jako Bard
Orlando Bloom jako Legolas

ZA CIEMNOŚCIĄ, ZA PUSTKOWIEM, CZYHA NAJWIĘKSZE ZAGROŻENIE

25 minut nowych i rozszerzonych scen niepokazywanych nigdy w kinach  oraz ponad 9 godzin dodatków znajdą fani w Wydaniu Rozszerzonym superprodukcji „Hobbit: Pustkowie Smauga” w reżyserii Petera Jacksona. Nominowany do 3 Oscarów® film jest drugą odsłoną trzyczęściowej ekranizacji ponadczasowej powieści „Hobbit” J.R.R. Tolkiena opowiadającej o wydarzeniach poprzedzających fabułę trylogii „Władca Pierścieni”. Film w wydaniu rozszerzonym będzie dostępny już od  7 listopada w formie 5-płytowego wydania Blu-ray 3D, zawierającego wersję Blu-ray 3D oraz Blu-ray 2D, wydania 3-płytowego na Blu-ray oraz 5-płytowego na DVD w ozdobnym kolekcjonerskim opakowaniu.

Wielka przygoda w Śródziemiu od teraz będzie jeszcze większa! Obok 25 minut dodatkowego materiału filmowego w Wydaniu superprodukcji „Hobbit. Pustkowie Smauga” znajdzie się ponad 9 godzin nowych dodatków specjalnych m.in. Kroniki Hobbita, Podróż do Ereboru, Powstanie Smauga: Ostatniego ognistego smoka, Muzyka Hobbita, Ludność i mieszkańcy Śródziemia, Królestwa trzeciej ery, komentarze twórców, kilkuczęściowy dokument opowiadający o poszczególnych etapach realizacji filmu i całej trylogii i wiele więcej. W wydaniach rozszerzonych filmu poza oryginalną, angielską wersją dźwiękową dostępna także jest polska wersja językowa (lektor).

Jestem zachwycony tym, że Wydanie Rozszerzone da fanom możliwość doświadczenia poszczególnych scen w filmie w sposób, w jaki zostały oryginalnie nakręcone oraz że posiada mnóstwo dodatków specjalnych – powiedział reżyser filmu Peter Jackson.

Tytułową rolę w filmie zagrał nominowany do nagrody Emmy® Martin Freeman („Autostopem przez galaktykę”, serial „Sherlock”). Oprócz niego w obsadzie „Hobbita” znaleźli się: nominowany do dwóch Oscarów® Ian McKellen (trylogia „Władca Pierścieni”, seria „X-Men”), Richard Armitrage („Captain America: Pierwsze starcie”), Ken Stott („Jeden dzień”), Graham McTavish („John Rambo”), nominowany do Złotego Globu James Nesbitt („Krwawa niedziela”), Mark Hadlow („King Kong”) oraz Evangeline Lilly („Zagubieni”). Głosu smokowi Smaugowi udzielił brytyjski aktor Benedict Cumberbatch, gwiazda serialu „Sherlock”.

Ponadto w obsadzie filmu znaleźli się aktorzy znani już z trylogii „Władca Pierścieni”. W postać Galadrieli wcieliła się laureatka Oscara® Cate Blanchett („Aviator”), a elfa Legolasa ponownie zagrał Orlando Bloom („Piraci z Karaibów”).

O FILMIE

Głównym bohaterem trylogii „Hobbit” jest Bilbo Baggins (Martin Freeman), który - podobnie jak inne Hobbity - ponad wszystko kocha święty spokój. Jednak nieoczekiwana wizyta czarodzieja Gandalfa (Ian McKellen) staje się dla niego początkiem kłopotów i… wielkiej przygody.

Pojawiający się w norce Hobbita w towarzystwie Krasnoludów czarodziej, namawia Bilbo by ten przyłączył się do niebezpiecznej wyprawy, której celem jest zdobycie olbrzymiego skarbu Krasnoludów z Samotnej Góry i pokonanie strzegącego go straszliwego smoka Smauga. Mimo wątpliwości przewodzącego eskapadzie Thorina Dębowej Tarczy (Richard Armitrage) Gandalf przekonuje wszystkich, że Bilbo jest niezbędnym członkiem drużyny, a ten – choć niechętnie – ostatecznie przyłącza się do wyprawy. Tak rozpoczyna się największa i najniebezpieczniejsza przygoda w życiu Bilbo Bagginsa. Zanim bowiem on i jego przyjaciele dotrą do Samotnej Góry będą musieli pokonać wiele niebezpieczeństw oraz przebyć ziemie zamieszkałe przez okrutnych Orków i Gobliny.

Druga część superprodukcji „Hobbit” opowiada o dalszych przygodach Bilbo, Gandalfa i ich przyjaciół. Choć udało im się uciec z zasadzki Orków, ich życie nadal jest w niebezpieczeństwie. Tropem Krasnoludów cały czas podążają żądni krwi wrogowie, a następny etap ich wędrówki wiedzie przez owianą złą sławą Mroczną Puszczę. Niestety, w jej ostępy Bilbo i Krasnoludy zapuszczą się sami, bowiem Gandalf odłączy się od nich, by w towarzystwie czarodzieja Radegasta (Sylvester McCoy) zbadać niepokojące doniesienia na temat powrotu do Śródziemia przerażających Nazguli.

Przeprawa przez Mroczną Puszczę okaże się jednym z najtrudniejszych etapów wyprawy. Bilbo i jego towarzysze zmierzą się nie tylko z zamieszkującymi tę krainę krwiożerczymi bestiami, ale również z niechętnym Krasnoludom królem Thraduilem (Lee Pace). Na drodze ku górze leży również rządzone przez skorumpowane władze miasto Esgaroth, którego mieszkańcy wrogo odnoszą się do Bilbo i jego towarzyszy. Jednak największym wyzwaniem okaże się spotkanie z potężnym smokiem Smaugiem...


Recenzje
blog comments powered by Disqus