Człowiek widmo

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 12 marca 2001

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), węgierski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, arabski, bułgarski, czeski, fiński, grecki, polski, szwedzki, turecki
Język menu: angielski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Columbia TriStar

Dodatki

  • Reportaż z planu, wypowiedzi aktorów, sceny usunięte, jak tworzono poszczególne sceny z efektami wizualnymi, porównania scen nie obrobionych z gotowymi, dwa trailery, filmografie, komentarz reżysera i K. Bacona, odizolowana ścieżka dźwiękowa.

Reżyseria: Paul Verhoeven
Scenariusz: Andrew Marlowe
na podstawie noweli filmowej Andrew W. Marlowe'a i Gary'ego Scotta Thompsona
Muzyka: Jerry Goldsmith
Zdjęcia: Jost Vacano
Montaż: Mark Goldblatt
Scenografia: Allan Cameron
Kostiumy: Ellen Mirojnick
Producent: Douglas Wick

Obsada:

Kevin Bacon jako Sebastian Caine
Elisabeth Shue jako Linda Foster
Josh Brolin jako Matt Kensington
Kim Dickens jako Sarah Kennedy
Joey Slotnick jako Frank Chase
Mary Jo Randle jako Janice Walton
Greg Grunberg jako Carter Abby
William Devane jako dr Arthur Kramer

Dr Sebastian Caine (Kevin Bacon), charyzmatyczny lecz arogancki naukowiec, pracuje dla rządu Stanów Zjednoczonych. Po latach badań wynajduje surowicę, która pozwala stać się niewidzialnym. Po serii udanych eksperymentów na zwierzętach rozentuzjazmowany Caine łamie rozkazy władz i wypróbowuje surowicę na samym sobie.
Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania, ale eksperyment pociąga za sobą nieprzewidziane skutki uboczne - Caine staje się niewidzialny, ale zyskując niewyobrażalną moc zatraca wszelkie skrupuły moralne. Jego współpracownicy robią wszystko, by przywrócić go do pierwotnego stanu, ale ich wysiłki spełzają na niczym. Sebastian wpada w amok i zaczyna uważać swych kolegów za największych wrogów. Nie bojąc się nikogo i niczego wypowiada im wojnę na śmierć i życie...


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Obraz jest doskonały. Żadnej kaszy. Żadnych plam czy innych skaz. Ostry i przejrzysty. Czasem tylko można zobaczyć "otoczkę" wokół przedmiotów bądź ludzi. Kolory są dobrane z klasą i odzwierciedlają charakter i klimat filmu. Do menu płyty wprowadza nas (trochę przydługa) sekwencja. Samo menu jest ciekawie zrobione na wzór DNA.
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Tutaj spodziewałem się czegoś lepszego. Główne problemy stwarzają miejscami za cicho dograne dialogi. Przechodzenie między kanałami jest bardzo dobre np: przejeżdżające samochody, przechodzący ludzie. Mimo to efekty specjalne takie jak wybuchy nie prezentują się najlepiej. Są jakieś takie skąpe. Większość z nich na dodatek jest usytuowana w środku. Lepiej natomiast prezentują się różnego rodzaju trzaski metalu, spadającego gruzu... Ścieżek dźwiękowych mamy tylko dwie: angielską i węgierską.
Ocena: 4/5

Dodatki

klatka z filmu Nie zabrakło reportażu z planu filmowego, który jest głównie oparty na efektach specjalnych i nie dziwi mnie to. Trwa on dokładnie 15 minut. Dla tych, którzy lubią delektować się nimi przygotowano również reportaż o kilku, ciekawie zrealizowanych scenach oraz porównanie niektórych z nich. O tyle ciekawie zrobiono to porównanie, że na pełnym ekranie oglądamy materiał nie obrobiony, a w małym okienku, po prawej stronie już gotowy. Dodatkowo zaserwowano nam trzy sceny usunięte, które głównie, szerzej wyjaśniały niektóre zdarzenia w filmie. Dobrze, że reżyser je usunął. Zniszczyłyby tylko klimat i tajemniczość filmu. Możemy również włączyć sobie komentarz Paula Verhoevena i Kevina Bacona. Dla lubiących klasykę - odizolowana ścieżka muzyczna. Ponadto dwa trailery i skąpe filmografie reżysera oraz głównych odtwórców ról. Napisy i to nie we wszystkich w języku niemieckim. Polskiego i innych brak :( Ogólnie nie najgorzej.
Ocena: 5/5

Podsumowanie

klatka z filmu Paul Verhoeven dowiódł po takich filamch jak Robocop, Pamięć absolutna, Żołnierze Kosmosu, że potrafi robić znakomite filmy i nadal utrzymuje się w czołówce reżyserów Hollywood. Film "Człowiek Widmo", to znakomity thriller, który warto zobaczć, chociażby ze względy na efekty specjalne. Jak mówi sam reżyser "Takie efekty jeszcze trzy lata temu nie mogłyby być użyte w filmie". Jeden z najlepszych krążków DVD pod względem obrazu i dobrego dźwięku jak i również dużej ilości dodatków jest już w wypożyczalniach i sklepach. Polecam !!!
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus