Jak zostać niewidzialnym?

Autor: aDiego
plakat filmu Jak zostać niewidzialnym?

Dr. Cain (Kavin Bacon) wraz ze swoją ekipą naukowców opracowują preparat, który umożliwia stanie się niewidzialnym. Po serii udanych eksperymentów na zwierzętach postanawia on wypróbować go na sobie. Nadchodzi dzień, w którym Cain staje się niewidzialnym. Po trzech dniach znów ma stać się sobą. Sprawy się oczywiście komplikują. Surowica, która miała za zadanie przywrócić ciało nie działa. Zaczynają się kłopoty. Rząd USA nie może się o niczym dowiedzieć. W przeciwnym razie wszyscy naukowcy biorący udział w eksperymencie stracą posady.
Po upływie kilkunastu dni z doktorem - królikiem doświadczalnym - zaczynają się problemy. Nie może tego wszystkiego znieść. Ucieka z laboratorium. Nikt o tym nie wie ponieważ Cain oszukuje kamery podglądające jego pokój. Dowiaduje się też o tym, że jego była dziewczyna -Linda (Elizabeth Sue) związała się z jego kolegą po fachu Mattem (Josh Brolin). Powoduje to zazdrość i chęć zemsty. Wraca do laboratorium i sieje zniszczenie.

Na początku atmosfera filmu jest obyczajowa. Cainowi udaje się uzyskać surowicę i "odzyskać" ukochaną. Linda nie chce mu na razie mówić o jej związku z Mattem. Trwa to do czasu, aż doktor Cain staje się "widmem". Możemy zaobserwować drobny dramatyzm wywołany przejściami bohatera. na tle psychicznym. Dopiero kiedy ten nie znosi tego wszystkiego i się buntuje zaczyna się horror.
Gra aktorów jest znakomita. Popisał się tutaj szczególnie Kavin Bacon, który prawie przez cały film nosił na planie zielone ubranko. Dzięki temu powstały tak dobre efekty specjalne, które przykuwają wzrok do ekranu na całe te 133 minuty trwania filmu. Elizabeth Sue, którą pamiętamy z Przygody niani pokazała nam prawdziwą, twardą kobietę. Potrafi myśleć mimo, że jest blondynką :)) . Reszta obsady jest również znakomita.


blog comments powered by Disqus