Szefowie Wrogowie 2 Blu-ray

okładka
Blu-ray Info
W sprzedaży od: 10 kwietnia 2015

Dźwięk:polski (DTS HD), angielski (DTS HD)
Języki napisów: angielski, arabski, chiński, czeski, grecki, hebrajski, koreański, polski, rosyjski, rumuński, tajski, turecki, węgierski
Nośnik:jedna płyta Blu-ray
Region: 2.0
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • UBAW GWARANTOWANY! - Jason Bateman, Charlie Day, Jason Sudeikis oraz twórcy filmu zrobią niemal wszystko dla dobrej zabawy.
  • SEKSUALNE UZDRAWIANIE - Lecz się razem z grupą seksoholików.
  • Z ZASKOCZENIA: OSTATNIE KWESTIE, KTÓRYCH NIE WIDZIAŁEŚ W KINIE

Reżyseria: Sean Anders
Scenariusz: Sean Anders, John Morris
na podstawie postaci Michael'a Markowitz'a; materiałów do scenariusza, historii John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Sean Anders, John Morris
Muzyka: Christopher Lennertz
Zdjęcia: Julio Macat

Obsada:

Jason Bateman jako Nick Hendricks
Charlie Day jako Dale Arbus
Jason Sudeikis jako Kurt Buckman
Jennifer Aniston jako Julia Harris
Jamie Foxx jako Dean "MF" Jones
Chris Pine jako Rex Hanson
Christoph Waltz jako Bert Hanson
Kevin Spacey jako Dave Harken

Dowiedz się więcej o wydaniu DVD!

 

CHŁOPAKI WRACAJĄ PO WIĘCEJ

Komedia Szefowie wrogowie okazała się jednym z największych filmowych przebojów roku 2011 podbijając serca zarówno widzów jak i krytyków. Nic więc dziwnego, że trzy lata później powstała jej kontynuacja. Obraz Szefowie wrogowie 2, w którym obok Jasona Batemana, Charliego Daya i Jasona Sudeikisa wystąpili zdobywcy Oscarów® Kevin Spacey, Jamie Foxx, Christoph Waltz oraz Jennifer Aniston zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 10 kwietnia.
 

Znani z pierwszej części Nick (Jason Bateman), Dale (Charlie Day) i Kurt (Jason Sudeikis) mając dosyć despotycznych i głupich szefów postanawiają założyć własny interes. Wspólnie wymyślają nowatorskie urządzenie do mycia samochodów, w którego rozwój inwestują wszystkie swoje oszczędności. Niestety, te okazują się niewystarczające. Przyjaciele rozpoczynają więc poszukiwanie inwestora. Wtedy na ich drodze pojawiają się Bert Hanson (Christoph Waltz) i jego syn Rex (Chris Pine) gotowi wyłożyć na dalszy rozwój wynalazku 100 000 dolarów. Niestety, kiedy produkt ma trafić na rynek, inwestor nagle się wycofuje zostawiając Nicka, Dale’a i Kurta z długiem wynoszącym  pół miliona dolarów. Co więcej, Bert chce wykorzystać kłopoty przyjaciół do tego by za bezcen przejąć od nich prawa do wynalazku i sprzedawać go samodzielnie. Oszukani, zdesperowani i bez możliwości dochodzenia swoich praw, trzej niedoszli przedsiębiorcy opracowują plan porwania dorosłego syna inwestora w celu odzyskania kontroli nad firmą…

 
Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Sean Anders, który z Jasonem Sudeikisem i Jennifer Aniston współpracował już na planie komedii Millerowie. - Poświęciliśmy dużo czasu na pracę nad scenariuszem na miesiąc czy dwa przed wejściem na plan zdjęciowy. Kiedy ten dzień już nadszedł, rozmawialiśmy o danej scenie i wymienialiśmy się swoimi pomysłami. Robiliśmy jedno lub dwa ujęcia mniej więcej zgodnie ze scenariuszem, a następnie stawialiśmy na improwizację i pozwalaliśmy chłopakom poszaleć – wspomina pracę na planie reżyser.
 
Szefowie wrogowie był jednym z tych filmów, które odniosły sukces komercyjny a jednocześnie spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków. Pracując nad jego kontynuacją twórcy chcieli powtórzyć tek sukces, ale opowiadając inną historię. - Naszym motywem przewodnim było założenie, że to musi być odrębna historia, a nie tylko trzech nowych szefów i trzy różne sposoby ich zabicia. Chcieliśmy, aby ci szalenie zabawni faceci, których wszyscy uwielbiamy, znaleźli się w centrum zupełnie nowej intrygi. Ta miała doprowadzić ich do podjęcia rozpaczliwych decyzji, o jakich nawet nie śnili, oraz do zastosowania desperackich rozwiązań, które przyjdą im do głowy – wyjaśnia reżyser.
 
Tak jak większość widzów, w pierwszej części filmu ujął mnie nie tylko sam pomysł, ale fenomenalna dynamika pomiędzy komikami. To ona sprawiła, że chciałem się dowiedzieć, jaki będzie ich następny krok. To takie fantastyczne postaci, że chcieliśmy postawić je w kolejnej sytuacji bez wyjścia, dać im pełną swobodę i zobaczyć, co z tego wyniknie – dodaje producent Chris Bender.
 
Prace na planie rozpoczęły się we wrześniu 2013 roku i z przerwami trwały aż do czerwca 20124 roku. Film obfituje w zabawne sceny akcji, do których zaliczają się: walki na pięści i ciosy zadawane bez ostrzeżenia, włamania, strzelaniny, ludzie wrzucani do bagażników samochodowych oraz trzymający w napięciu nocny pościg w centrum Los Angeles z udziałem wielu wozów policyjnych, pociągu, mostu i jednego bardzo upartego ogrodzenia związanego łańcuchem.
 
Nakręcenie sceny pościgu było jednym z największych wyzwań z jakimi musieli zmierzyć się twórcy. Prace tylko nad tą jedną sekwencją trwały kilka tygodni, a finalny efekt osiągnięto łącząc ze sobą sceny kaskaderskie z tradycyjnymi efektami specjalnymi oraz cyfrowymi efektami wizualnymi. Do opracowania choreografii tylko sceny pościgu zatrudniono Thomasa Robinsona Harpera, który wcześniej realizował m.in. skomplikowaną, ale niezwykle widowiskową ucieczkę na autostradzie w filmie Matrix. Reaktywacja. -Jeżdżenie pod prąd jest, wierzcie lub nie, bardziej niebezpieczne niż koziołkowanie samochodem z prędkością 110 km/h. W tej scenie wzięło udział 18 profesjonalnych kaskaderów oraz kierowca samochodu z kamerą Mike Majesky, który należy do grona najlepszych specjalistów w swojej branży – mówi Harper.
 
Myślę, że tym, czego od drugiej części filmu oczekiwali zarówno widzowie, jak i my wszyscy, była po prostu możliwość zobaczenia Batemana, Daya i Sudeikisa znowu razem. To tacy faceci, z którymi chce się spędzać czas. Właśnie stąd płynie cała radość i satysfakcja z kręcenia takiego filmu. Jeśli aktorzy czują, że nic ich nie ogranicza i czerpią prawdziwą przyjemność ze swojej pracy, to sądzę, że ta satysfakcja i chemia uwidacznia się na ekranie. Widzowie to czują i daje im to poczucie, że będą się dobrze bawić - podsumowuje reżyser Sean Anders.
 
 
 blog comments powered by Disqus