Dom śmierci

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 17 stycznia 2005
W sprzedaży od: 16 marca 2005

Format obrazu: 1.78:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 16 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-5
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • zwiastuny premier kinowych i DVD

Reżyseria: Uwe Boll
Scenariusz: Mark A. Altman
Muzyka: Reinhard Besser
Zdjęcia: Mathias Neumann

Obsada:

Jonathan Cherry jako Rudy
Clint Howard jako Salish
Ona Grauer jako Alicia
Tyron Leitso jako Simon

Film powstał na podstawie popularnej gry komputerowej. Grupa licealistów przypływa na wyspę u wybrzeży Florydy, aby wziąć udział w wielkim techno party. Na miejscu okazuje się jednak, że zamiast beztroskiej rozrywki czekają ich zupełnie inne atrakcje. Wyspa zamieszkała jest bowiem przez krwiożercze zombie, które atakują młodych ludzi z wody, powietrza i lądu, poszukując świeżych ciał do konsumpcji. Tylko najsilniejsi przeżyją tę noc...


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

Obraz jest dobry, mimo że płyta jest jednowarstwowa. Kolory żywe, a ich jaskrawość zadowalająca. Film, jeśli chodzi o obraz, został zrealizowany w konwencji filmów gore z lat osiemdziesiątych. Nocne sceny też potrafią nas zadowolić. Nie widać żadnych szumów ani ziarna. Oobraz jest jednym z atutów tego wydania DVD.
Ocena: 4/5

Dźwięk

klatka z filmu Wszystkie kanały pracują na pełnych obrotach, co ucieszy przede wszystkim miłośników "łupaniny". Sceny walki oddają w pełni zalety oryginalnej ścieżki dźwiękowej: znakomita dynamika i kierunkowość powodujące, że zaczynamy się rozglądać na około, czy to czasem nie do nas strzelają. Podsumowując: dźwięk jest drugim mocnym punktem wydania DVD "House of the Dead". Warto zaznaczyć również obecność polskiego lektora, ale jak to ja - polecać go nie będę.
Ocena: 4/5

Dodatki

Niestety w tej sekcji totalne rozczarowanie. Trudno nazwać to, co mamy dodatkami. Ale cóż, płyty jednowarstwowe rządzą się swoimi prawami...
Ocena: 1/5

Podsumowanie

Film nie wnosi absolutnie nic nowego do gatunku "horroru opartego na grze komputerowej". Niemniej można go obejrzeć, choćby ze względu na bardzo dobrą jakość wydania.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus