Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 8 stycznia 2009

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), angielski (DTS), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Hagi Film
Reżyseria: Robert B. Weide
Scenariusz: Peter Straughan
na podstawie książki Toby'ego Younga
Muzyka: David Arnold
Zdjęcia: Oliver Stapleton
Montaż: David Freeman

Obsada:

Simon Pegg jako Sidney Young
Gillian Anderson jako Eleanor Johnson
Jeff Bridges jako Clayton Harding
Kirsten Dunst jako Alison Olsen
Megan Fox jako Sophie Maes
Danny Huston jako Lawrence Maddox

Londyńczyk Sidney Young (Simon Pegg) to pozbawiony złudzeń intelektualista, który uwielbia i jednocześnie gardzi światem sław i znakomitości. Na co dzień ledwo wiąże koniec z końcem, prowadząc wyspiarski odpowiednik polskiego Pudelka. Wytyka w nim potknięcia i gafy lansowanych przez media celebrytów.

Życie Sidneya ulega diametralnej zmianie po bankiecie z okazji rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej, na którym brylują gwiazdy z pierwszych stron bulwarówek. Na imprezę "wkręca się”, udając opiekuna Babe - świnki z klasą. Jego podopieczna w spektakularny sposób doprowadza wystawne przyjęcie do ruiny. Zdjęcia z tego skandalu obiegają plotkarskie magazyny, docierając do właściciela prestiżowego nowojorskiego tygodnika Sharps Claytona Hardinga (Jeff Bridges), który – rozbawiony występkiem Younga – ściąga go do pracy w swojej redakcji.

Po przyjeździe do Stanów młody dziennikarz odkrywa, że aby zaistnieć towarzysko i zawodowo w świecie show-biznesu i przy okazji zdobyć serce wschodzącej gwiazdki Sophie Maes (Megan Fox), zmuszony będzie do podjęcia wielu kompromisów. Wszystko to kłóci się z wyznawaną dotąd przez niego filozofią życiową. O tym, jak bardzo zaprzepaścił swoje ideały przypomina mu tylko nowo poznana koleżanka z pracy, dziennikarka Alison Olsen (Kirsten Dunst).blog comments powered by Disqus