Immortal: Kobieta pułapka

okładka
DVD Info

Format obrazu: 1.85:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (DTS-ES), angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • zwiastun, wywiady, efekty specjalne

Reżyseria: Enki Bilal
Scenariusz: Enki Bilal
Muzyka: Goran Vejvoda
Muzyka: Sigur Ros
Zdjęcia: Pascal Gennesseaux
Montaż: Veronique Parnet

Obsada:

Linda Hardy jako Jill Bishop
Thomas Kretschmann jako Nikipol
Charlotte Rampling jako Elma Turner
Frederic Pierrot jako John

Początek XXIII wieku. Gdzieś na trzech poziomach Nowego Jorku mieszka kobieta o niebieskich włosach, która płacze niebieskimi łzami. Nazywa się Jill Bioskop. Horus, skazany na śmierć przez swoich towarzyszy bóg o głowie sokoła przebył pół wszechświata, by ją odnaleźć. Zostało mu siedem dni życia, aby spotkać się z Jill w labiryncie miasta i uwieść ją, co zapewni mu nieśmiertelność. Do tego potrzebne mu jednak ludzkie ciało. Użyczy mu go Alcyd Nikopol, więzień polityczny, zahibernowany 30 lat temu za to, że zbyt wiele wiedział o rządzącej Nowym Jorkiem dynastii Allgoodów. Horus, Nikopol i Jill Bioskop - osobliwy trójkąt, w którym wszystko się splata: głosy, ciała, wspomnienia. Wszystko, prócz miłości, która wybuchnie tam, gdzie nikt się jej nie spodziewa.

Adaptacja serii komiksowej Trylogia Nikopola autorstwa Enki Bilala.

zajrzyj też: Gildia Komiksu >>> Trylogia Nikipola


Autor recenzji dvd: Damia, aDiego

Obraz

klatka z filmu Świat Immortala ukazany na ekranie telewizora prezentuje się niezwykle smacznie. Wspomniane przez Damię odcienie błękitu, szarości i stali nadają bardzo chłodny klimat Nowemu Jorku z odległej przyszłości. Jakość tego, co widzimy na ekranie jest wręcz perfekcyjna - o ziarnie możemy zapomnieć!, a kontrast czerni i bieli jest taki, jaki być powinien we wszystkich wydaniach dostępnych na naszym rynku. Paradoksem jest ostrość obrazu, która w swej znakomitości niestety obnażyła niedociągnięcia w zastosowanej w filmie grafice komputerowej. Wydaje mi się, że w kinie obraz był bardziej rozmyty, przez co grafika 3D prezentowała się bardziej "naturalnie".
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Do ścieżki dźwiękowej również nie mogę mieć zastrzeżeń. Jakość DTS-ES (matrix) powala na kolana! Wszystkie głośniki pracują, włącznie z niskotonowym, który wydaje najmilsze dla ucha dźwięki. Mowa oczywiście o "smacznych" pomrukach i dudnieniach, które nadają dynamizmu temu, co dzieje się na ekranie. Palce lizać!
Ocena: 4.5/5

Dodatki

klatka z filmu Przyznaję, że zostałam mile zaskoczona. Z ogromną przyjemnością oglądałam materiał o powstawaniu filmu, który pozwolił mi trochę inaczej spojrzeć na film. Nie przesadzę, jeśli powiem, że ktoś, kto nie słyszał o filmie, nie zna komiksu - powinien zacząć oglądanie właśnie od tego dodatku. Sam Bilal wprowadza nas w swój mistyczny świat, mówi o tym jak powstawał i jak należy go odbierać. Ponad 30 min. ciekawego materiału, aczkolwiek tylko dla tych, których sam film intryguje. Nie zobaczycie tu śmiesznych gagów, ani potknięć aktorów, tylko esencję "kobiety - pułaki".
Ocena: 2.5/5

Podsumowanie

Wydanie od strony technicznej stoi na bardzo wysokim poziomie. Monolitowi należą się ogromne brawa za to, w jaki sposób wydał "Immortala".
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus