W samym sercu morza - Wydanie Blu-ray 3D

okładka
Blu-ray Info
W sprzedaży od: 8 kwietnia 2016

Dźwięk:czeski (), angielski (), węgierski (), polski (), turecki (), angielski dla niedosłyszących ()
Języki napisów: angielskie, arabskie, chińskie, czeskie, hebrajskie, polskie, rumuńskie, tureckie, węgierskie
Nośnik:dwie płyty Blu-ray
Region: 2.0
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Dziennik kapitański Rona Howarda: relacja z kręcenia filmu opowiedziana poprzez ekskluzywne zdjęcia z planu i posty reżysera z prywatnego konta na Twitterze
  • Chris Hemsworth i Benjamin Walker opowiadają o rywalizacji między granymi przez nich postaciami
  • Odkryj prawdziwą historię o odwadze i obsesji, która zainspirowała autora powieści Moby Dick
  • Sceny usunięte, rozszerzone i wiele więcej!

Reżyseria: Ron Howard
Scenariusz: Rick Jaffa, Charles Leavitt, Peter Morgan, Amanda Silver
na podstawie powieści Nathaniel Philbrick
Muzyka: Roque Banos
Zdjęcia: Anthony Dod Mantle

Obsada:

Chris Hemsworth jako Owen Chase
Benjamin Walker jako George Pollard
Cillian Murphy jako Matthew Joy
Ben Whishaw jako Herman Melville
Tom Holland jako młody Nickerson
Brendan Gleeson jako stary Thomas Nickerson
Jordi Mollà jako hiszpański kapitan
Charlotte Riley jako Peggy
Michelle Fairley jako pani Nickerson
Paul Anderson jako Thomas Chappel
Frank Dillane jako Owen Coffin
Joseph Mawle jako Benjamin Lawrence
Donald Sumpter jako Paul Macy

 

Dowiedz się więcej o wydaniu DVD i Blu-ray!

 

Najnowszy film zdobywcy Oscara® Rona Howarda opowiadający prawdziwą historię wielorybników toczących na środku oceanu nierówną walkę z przerażającym stworzeniem - potężnym kaszalotem. W ekranizacji opowieści, która zainspirowała Hermana Melvilla do napisania Moby Dicka, główne role zagrali Chris Hemsworth, Ben Whishaw, Cillian Murphy i Brendan Gleeson. Superprodukcja zadebiutuje na Blu-ray™ 3D, Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 8. kwietnia! 
 
W roku 1850 pisarz Herman Melville (Ben Whishaw) odwiedza karczmarza Thomasa Nickersona (Brendan Gleeson) z zamiarem nakłonienia go do opowiedzenia o dramatycznym rejsie wielorybniczego okrętu Essex, którego Nickerson jest ostatnim żyjącym uczestnikiem. Melville, przekonany, że ta historia może stać się podstawą powieści oferuje mu za nią pieniądze. Karczmarz początkowo odmawia, ale ostatecznie zgadza się opowiedzieć o tym, co wydarzyło się na morzu 30 lat wcześniej. 
 
W roku 1819 okręt wielorybniczny Essex wypływa w kolejny rejs. Załogą dowodzi niedoświadczony, ale pochodzący z bogatej rodziny kapitan George Pollard (Benjamin Walker), którego pierwszym oficerem zostaje wielorybniczy weteran Owen Chase (Chris Hemsworth). Relacje pomiędzy oboma mężczyznami od początku są napięte, ale kiedy ich konflikt staje się przyczyną poważnego niebezpieczeństwa, postanawiają zawiesić go na czas rejsu. 
 
Trzy miesiące później załoga Essex ma na swoim koncie zaledwie jednego upolowanego wieloryba, a jej morale słabnie. Kapitan podejmuje decyzję o wpłynięciu na wody Pacyfiku, gdzie ma nadzieję natrafić na wieloryby. Co prawda wcześniej załoga dowiaduje się, że w tamtych okolicach grasuje potężny biały kaszalot, który zniszczył już jeden wielorybniczy okręt i zabił 6 członków jego załogi, ale historia ta brzmi tak nieprawdopodobnie, że nikt nie daje jej wiary. 
 
Kiedy Essex dociera na miejsce zaplanowanych łowów okręt zostaje zaatakowany przez potężnego wieloryba. Kaszalot zatapia jedną z łodzi wielorybników oraz poważnie uszkadza ich okręt. Załoga opuszcza statek i na pokładach szalup próbuje dotrzeć oddalonego o setki mil brzegu, jednak wieloryb wciąż ich atakuje uniemożliwiając bezpieczny powrót. Na oceanie rozpoczyna się walka o przetrwanie…
 
 
Galapagos Films przedstawia wydanie Blu-ray® i DVD superprodukcji W samym sercu morza w reżyserii zdobywcy dwóch Oscarów® Rona Howarda. W filmie opowiadającym prawdziwą historię, która zainspirowała Hermana Melvilla do napisania jego ponadczasowej powieści Moby Dick, główne role zagrali Chris Hemsworth, Benjamin Walker, nominowany do Złotego Globu Cillian Murphy, nominowany do trzech Złotych Globów Brendan Gleeson, Ben Whishaw oraz Tom Holland. 
 
— Prawdziwa historia statku Essex jest rewelacyjna. Pełna emocji, obfitująca w wydarzenia i widowiskowa, z mnóstwem nieoczekiwanych zwrotów akcji. Chociaż akcja filmu rozgrywa się w przeszłości, porusza on uniwersalne kwestie związków międzyludzkich, przetrwania, człowieczeństwa i natury, które skłaniają widzów do refleksji nad tym, kim jesteśmy jako ludzie – mówi o swoim najnowszym filmie Ron Howard.
 
Pomysłem na realizację filmu o załodze okrętu Essex zaraził reżysera aktor Chris Hemsworth, z którym Howard współpracował przy okazji dramatu Wyścig. To na jego planie reżyser otrzymał od aktora scenariusz W samym sercu morza. Co ciekawe, wtedy jeszcze reżyser w ogóle nie znał historii załogi statku Essex i nie wiedział, że tekst zainspirowany jest autentycznymi wydarzeniami. – Kiedy się o tym dowiedziałem, przeżyłem szok. Z miejsca zacząłem wyobrażać sobie naturalistyczny i przejmujący film, który sam chciałbym obejrzeć, co od zawsze stanowiło dla mnie ostateczny test – wspomina reżyser.
 
Scenariusz filmu powstał na podstawie dokumentalnej książki pisarza i historyka Nathaniela Philbricka zatytułowanej W samym sercu morza. Katastrofa statku wielorybniczego Essex.
To nie tylko opowieść o żeglarzach i wyprawie, na jaką wyruszają, to także niezwykła opowieść o przetrwaniu i o tym, do czego człowiek jest się w stanie posunąć, aby ratować życie własne i swoich współtowarzyszy – zachwala książkę Philbricka producent Will Ward.
 
Historia filmu sięga roku 2000, kiedy jego realizację planował reżyser Barry Levinson, a produkcją zainteresowane było należące wtedy to wytwórni Disneya studio Miramax Films. Z tych planów jednak nic nie wyniknęło, a projekt po wielu latach trafił do wytwórni Warner Bros., która latem 2012 roku ogłosiła jego realizację oraz powierzenie głównej roli Chrisowi Hemsworthowi. W krótkim czasie do obsady produkcji dołączyli pozostali aktorzy, a w wrześniu 2013 w brytyjskim studiu Leavesden padł pierwszy klaps na planie W samym sercu morza. 
 
Zdjęcia do filmu powstały w większość w Wielkiej Brytanii, ale ekipa pracowała również na Wyspach Kanaryjskich oraz hiszpańskich wyspach Lanzarote i La Gomera. Prace na planie trwały w sumie 73 dni.
 
 
Jednym z największych wyzwań z jakim zmierzyć się musieli twórcy filmu było wiarygodne pokazanie na dużym ekranie białego wieloryba odpowiedzialnego za tragedię wielorybników. – Zbieraliśmy informacje, a następnie analizowaliśmy zachowanie kaszalotów. Aby lepiej zrozumieć wzorce ich zachowań, spotkaliśmy się z ekspertami zajmującymi się ssakami morskimi oraz z biologami morskimi. Najbardziej interesowała mnie odpowiedź na pytanie, dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej. Nie spotkano się dotychczas z sytuacją, w której statek byłby bez przerwy atakowany przez wieloryba. To było bardzo dziwne. Zacząłem wierzyć, że zwierzę to zostało popchnięte do granic wytrzymałości, co doprowadziło do nieuniknionego starcia – wyjaśnia Ron Howard.
 
–  Kręcąc film W samym sercu morza, chciałem, aby epoka, w której osadzona została akcja, stała się elementem tła, aby widzowie mogli identyfikować się z bohaterami tej opowieści i z ich tragedią, która rozgrywała się na ekranie. Wykorzystałem całe spektrum swoich umiejętności, jakie udało mi się nabyć w trakcie kariery, aby spróbować przenieść widzów do tamtego świata i zabrać ich na tę wyprawę. Przeżywając tę przygodę, mają szansę jeszcze lepiej zrozumieć ludzką stronę tej historii – mówi o swoim najnowszym filmie Ron Howard.
 
WYDANIE BLU-RAY™ I DVD 
 
Film W samym sercu morza na Blu-ray™ 3D, Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 8. kwietnia. Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne.
 
WYDANIE BLU-RAY I BLU-RAY 3D:
  • Dziennik kapitański Rona Howarda: relacja z kręcenia filmu opowiedziana poprzez ekskluzywne zdjęcia z planu i posty reżysera z prywatnego konta na Twitterze 
  • Chris Hemsworth i Benjamin Walker opowiadają o rywalizacji między granymi przez nich postaciami
  • Odkryj prawdziwą historię o odwadze i obsesji, która zainspirowała autora powieści Moby Dick 
  • Sceny usunięte, rozszerzone i wiele więcej!
WYDANIE DVD:
  • Chase i Pollard: arogancja i odwaga - Chris Hemsworth i Benjamin Walker opowiadają o rywalizacji między granymi przez nich postaciami

 
blog comments powered by Disqus