Infernal Affairs: Piekielna gra

patronat gildii
okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 23 marca 2006
W sprzedaży od: 7 kwietnia 2006

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:kantoński (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 12 scen
Region: 2
Dystrybutor: Blink, Gutek Film

Dodatki

  • making off
  • reportaż z planu
  • alternatywne zakończenie
  • zwiastuny kolejnych części
  • zwiastuny filmów z serii Blink Azjamania

Reżyseria: Andrew Lau Wai Keung, Siu Fai Mak
Scenariusz: Felix Chong, Siu Fai Mak
Muzyka: Kwong Wing Chan
Zdjęcia: Yiu-Fai Lai, Andrew Lau Wai Keung
Montaż: Ching Hei Pang, Danny Pang

Obsada:

Tony Leung jako Chan Wing Yan
Andy Lau jako Lau Kin Ming
Eric Tsang jako Sam
Anthony Wong Chau-Sang jako dyrektor Huang
Kelly Chen jako Dr Lee Sum Yee
Sammi Cheng jako Mary
Edison Chen jako młody Lau Kin Ming
Shawn Yue jako młody Chan Wing Yan

Yan jest policjantem, który od 10 lat rozpracowuje struktury triady w Hongkongu, zakamuflowany w jej szeregach. Ming z kolei pracuje dla mafii, chociaż na co dzień jest szanowanym i pnącym się po szczeblach kariery oficerem policji. Od 10 lat dostarcza informacje o pracy wydziału szefowi tamtejszej triady. Pewnego razu, podczas rutynowej akcji, obydwie strony orientują się, że mają u siebie tajniaków. Zaczyna się wyścig z czasem, przebiegła gra w kotka i myszkę, której stawką będzie życie zdemaskowanego szpiega.

DVD jest dostępne również w pakiecie


Zobacz inne filmy z: Blink Azjamania


Autor recenzji dvd: Deckard

Obraz

W przypadku filmu, nad którego koncepcją wizualną czuwał sam Christopher Doyle, obraz stanowi jedną z jego najważniejszych składowych. Dlatego też udany transfer cieszy oko i pozwala rozkoszować się znakomicie zaplanowanymi ujęciami, ich niezwykłą plastycznością oraz pracą kamery. Osobne słowa pochwały należą się wydawcy za opracowanie autorskiej, spójnej wobec filmu, wizualizacji menu.
Ocena: 5/5

Dźwięk

Mamy do wyboru dwie opcje: oryginalne dialogi w języku Państwa Środka oraz polskiego lektora. W obu przypadkach poruszamy się w obszarze DD 5.1, całość brzmi czysto i wyraźnie. W wersji z lektorem odczuwalny jest lekki spadek głośności i dynamiki - co wydaje się oczywiste przy tego typu zabiegach. Audiofile odczują z pewnością niedostyt spowodowany brakiem dźwięku DTS, który jest obecny np. w azjatyckim wydaniu filmu.
Ocena: 3.5/5

Dodatki

Jak na wydanie jednopłytowe jest ich całkiem sporo. Najważniejsze to 16-minutowy "making off" oraz alternatywne zakończenie Infernal Affairs. Oprócz tego dostejmy 8 minut mniej lub bardziej udanych dubli i zwiastuny wszystkich trzech części cyklu. Całość uzupełniają zapowiedzi kolejnych filmów, które mają pojawić się w serii Azjamania oraz reklamówka bollywodzkiego Gdyby jutra nie było. Na plus należy zaliczyć opatrzenie wszystkich materiałów polskimi napisami. Minus to brak możliwości dowiedzenia się czegokolwiek o twórcach filmu. Miłym dodatkiem jest także przezroczyste pudełko eksponujące oryginalne plakaty IA prezentowane po wewnętrznej stronie okładki.
Ocena: 4.5/5

Podsumowanie

Jedno z najlepszych wydań DVD kina azjatyckiego jakie pojawiły się na polskim rynku. Znakomity film zaserwowano kinomanom z szacunkiem na jaki bezsprzecznie zasługuje. Jednym z największych atutów polskiej edycji jest strona wizualna bijąca na głowę zagraniczne wydania Infernal Affairs. Odpowiedzalny za wizualizację Doman Domański wykonał kawał znakomitej roboty. Warto także zaznaczyć, że aby obejrzeć film widz nie musi przebijać się przez warstwę niedających się przewinąć logosów, reklam i ostrzeżeń.
Ocena: 4.5/5blog comments powered by Disqus