Bezsenność

okładka
DVD Info

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 21
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: R2
Dystrybutor: Best Film

Dodatki

  • Zwiastun,
  • "Dzień zamiast nocy" - jak powstała "Bezsenność",
  • wywiady z twórcami i aktorami

Reżyseria: Christopher Nolan
Scenariusz: Hillary Seitz
na podstawie scenariusza Nikolaja Frobeniusa i Erika Skjoldbjærga
Zdjęcia: Wally Pfister
Montaż: Dody Dorn
Scenografia: Nathan Crowley
Producent wykonawczy: George Clooney, Steven Soderbergh

Obsada:

Robin Williams jako Walter Finch
Al Pacino jako Will Dormer
Hilary Swank jako Ellie Burr
Martin Donovan jako Detektyw Hap Eckhart

Will Dormer to dobry, doświadczony glina. Widział w życiu już niejedno - przemoc, korupcję, brutalne morderstwa. Mimo to, wciąż potrafi z takim samym zaangażowaniem poświęcić się każdej kolejnej sprawie. Wraz ze swoim partnerem Hapem jedzie na Alaskę, gdzie szuka sprawców tajemniczego morderstwa siedemnastoletniej dziewczyny.


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

klatka z filmu Co tu dużo mówić - żyleta! Na prawdę nie ma się do czego przyczepić. Oglądanie tego filmu, pod względem technicznym to naprawdę niczym niezmącona przyjemność. Obraz jest ostry i kontrastowy. Kolorystyka jeszcze bardziej pogłębia dziwny nastrój panujący w miasteczku, nastrój powodujący, że niekiedy nie wiemy, co jest jawą a co imaginacją zmęczonego brakiem snu Dormera. Można by rzec, że obraz zbliża się niebezpiecznie blisko ideału.
Ocena: 4.5/5

Dźwięk

klatka z filmu Pierwsze, co zrobię w tym miejscu to "uroczysty apel": nie oglądajcie broń Boże tego filmu w wersji z lektorem, nie oglądajcie go nawet (jeśli możecie) w DD, a włączcie od razu DTS. Wspaniała panorama oraz przestrzeń dźwiękowa, jaką obdarzyli nas twórcy jest po prostu trudna do opisania. Udźwiękowienie jest naprawdę miłą dla ucha ucztą. Podkreślenia wymagają np. Sceny gdy Will Dormer traci kontakt z rzeczywistością, wtedy to głośniki zaczynają szaleć, a my również mamy wrażenie, że tracimy kontakt ze światem realnym. Podsumowując szok z plusem.
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu Coś tu mamay, ale że jest to materiał, który wniesie całkiem nowe spojrzenie na tę produkcję to akurat trudno powiedzieć. Wywiady z twórcami generalnie zmykają się w tym, że: "...temat był całkiem ciekawy...", "...Ale to naprawdę fajny gość...", "...Robin to też naprawdę fajny gość...", "....o kurcze to naprawdę epokowe wydarzenie, że udało nam się ich pogodzić na planie...". I tak w kółko Macieju. Po tak ciekawej produkcji można by było spodziewać się więcej.
Ocena: 2.5/5blog comments powered by Disqus