Interstellar DVD

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 31 marca 2015
W sprzedaży od: 31 marca 2015

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, hebrajskie, polskie, rumuńskie, słoweńskie, węgierskie
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2.0
Dystrybutor: Galapagos Films
Reżyseria: Christopher Nolan
Scenariusz: Christopher Nolan
na podstawie teorii, którą stworzył Kip Thorn (materiały do scenariusza, historia)
Muzyka: Hans Zimmer
Zdjęcia: Hoyte Van Hoytema
Montaż: Lee Smith
Scenografia: Nathan Crowley
Kostiumy: Mary Zophres
Producent: Christopher Nolan

Obsada:

Matthew McConaughey jako Cooper
Jessica Chastain jako Murph
Anne Hathaway jako Brand
Michael Caine jako Profesor Brand
Casey Affleck jako Tom
John Lithgow jako Donald
Ellen Burstyn jako stara Murph
Bill Irwin jako TARS (głos)
Topher Grace
Wes Bentley jako Boyle
Mackenzie Foy jako mała Murph

 
 
 
Następny krok ludzkości będzie jednocześnie największym.
 
Galapagos Films przedstawia wydania Blu-rayTM i DVD jednego z największych filmowych wydarzeń ostatnich lat - superprodukcji Interstellar w reżyserii Christophera Nolana. W rolach głównych w obrazie wystąpili zdobywcy Oscarów Matthew McConaughey i Anne Hathaway. Obok ich w obsadzie superprodukcji znaleźli się nominowana do Oscara Jessica Chastain, Bill Irwin, laureatka Oscara Ellen Burstyn, zdobywca dwóch Oscarów Michael Caine, nominowany do nagrody BAFTA Wes Bentley, nominowany do Oscara Casey Affleck, David Gyasi („Atlas chmur”), Mackenzie Foy, nominowany do dwóch Oscarów John Lithgow, zdobywca Oscara Matt Damon oraz Topher Grace.
 
− Dla mnie podbój kosmosu reprezentuje absolutne ekstremum tego, czym jest doświadczenie ludzkości. Dla filmowca niezwykły charakter kilku wybranych śmiałków, którzy przesuwają granice tego, gdzie rodzaj ludzki już był lub może jeszcze się pojawić, otwiera cały szereg możliwości. Byłem bardzo podniecony możliwością zrobienia filmu, który umożliwi widowni przeżycie tego poprzez doświadczenia pierwszych badaczy, którzy wyruszają poza naszą galaktykę – mówi o swoim najnowszym filmie Christopher Nolan.
 
Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości kiedy zmiany klimatyczne uczyniły z Ziemi planetę praktycznie niezdatną do zamieszkania. Jedyną nadzieją na przetrwanie ludzkości okazuje się ryzykowna podróż przez czas i przestrzeń dająca szansą na odkrycie w innej galaktyce planety mogącej stać się nową Ziemią. − Zawsze interesowało mnie, co może być następnym krokiem w naszej ewolucji. Jeśli Ziemia jest naszym domem, to jakbyśmy się zachowali, gdyby nadszedł czas go opuścić? – dodaje reżyser.
 
Choć Interstellar jest superprodukcją, której realizacja kosztowała 165 milionów dolarów, niesamowite efekty specjalne są w niej jedynie tłem dla pełnej emocji fabuły opierającej się głównie na relacjach pomiędzy członkami jednej rodziny. – Interstellar to spektakularna przygoda opowiadająca o wyprawie w kosmos, ale u jej podłoża leży emocjonalna opowieść o ojcu i jego dzieciach. Odnosi się ona do miłości, jaka istnieje w rodzinach, pojęcia obowiązku i poświęcenia oraz do naszych silnych więzi z innymi istotami ludzkimi – wyjaśnia producentka Emma Thomas.
 
Podobnego zdania jest laureatka Oscara Anne Hathaway wcielająca się w postać uczestniczki czasoprzestrzennej wyprawy i córki jej pomysłodawcy. − Od samego początku ludzkości próby poszerzenia naszego świata albo cywilizacji wymagały wielkiego poświęcenia kilku jednostek, które przedkładały dobro nadrzędne nad ryzyko. Ten film jest hołdem dla tych, którzy są wystarczająco odważni, aby tego dokonać – mówi aktorka. 
 
Sam Christopher Nolan, którego współpracownicy opisują jako człowieka bardzo rodzinnego, nie kryje, że jego ambicją było nakręcenie ambitnej superprodukcji. Filmu, który zachwycałby rozmachem i efektami specjalnymi, ale jednocześnie mówił o sprawach ważnych. – Interstellar mówi o wielu rzeczach. O tym, kim jesteśmy, dokąd idziemy, ale dla mnie jest to film o byciu ojcem. Umieszczenie tych wątków w centrum procesu twórczego nadaje filmowi charakter opowieści, zamiast zwykłej radości z oglądania kosmosu dla samego kosmosu – opisuje reżyser.
 
Prace na planie Interstellar rozpoczęły się 6 sierpnia 2013 roku w Kanadzie i trwały, z przerwami, aż do grudnia. W ciągu czterech miesięcy ekipa pracowała w Kanadzie, na Islandii (gdzie Nolan wcześniej kręcił już sceny do swojego słynnego Batman – Początek) i w Los Angeles. Mimo, iż film realizowano w technice 3D nie nakręcono go na taśmie cyfrowej, ale na taśmie światłoczułej co dziś przy tego rodzaju przedsięwzięciach zdarza się już bardzo rzadko. Christopher Nolan jest jednym z tych nielicznych reżyserów, którzy konsekwentnie pracują na taśmie światłoczułej co dziś stało się już jednym z jego znaków firmowych.
 
 

Recenzjeblog comments powered by Disqus