Jazda

okładka
DVD Info

Format obrazu: 4:3
Dźwięk:czeski (Dolby Digital 2.0), polski lektor (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 0
Dystrybutor: Propaganda, Vivarto
Reżyseria: Jan Sverak
Scenariusz: Martin Dostal, Jan Sverak
Muzyka: Radek Pastrnak
Muzyka: Buty
Zdjęcia: F.A. Brabec
Montaż: Alois Fisarek

Obsada:

Anna Geislerova jako Anna
Radek Pastrnak jako Radek
Filip Renc jako Honzik
Jakub Spalek jako Franta

30 lat, osiem tysięcy koron i chęć przeżycia wspaniałych wakacji - te trzy elementy łączą głównych bohaterów filmu. Dwaj młodzi mężczyźni kupują używany samochód bez papierów i ruszają nim w podróż po Czechach. Krętymi drogami, od wioski do wioski zmierzają na południe i wyobrażają sobie, co też może się im przydarzyć. Gdy spotykają tajemniczą autostopowiczkę, rozpoczyna się ich przygoda.


Autor recenzji dvd: Deckard

Obraz

Transferowi obrazu nie można tu nic zarzucić. Film Sveraka wizualnie prezentuje się bardzo dobrze. Opisywane w ciepłych odcieniach kadry czeskiej prowincji zdają się wręcz kusić swoim urokiem. To zdecydowanie najmocniejsza strona tego wydania.
Ocena: 5/5

Dźwięk

"Jazdę" otrzymujemy w wersji DD 2.0 i w stosunku do czeskiego monofonicznego wydania należy niewątpliwie uznać to za plus. Dobrze brzmi też polski lektor. A najpoważniejszy błąd to czytanie przez niego tekstów piosenek. Ich brzmieniem możemy się więc zachwycać wyłącznie przy dźwięku oryginalnym, gdzie tekst prezentowany jest za pomocą napisów. Szkoda, że dystrybutor nie zastosował przy opcji z lektorem możliwości opatrzenia napisami samych piosenek.
Ocena: 4/5

Dodatki

Tych niestety brak. A że byłoby w czym wybierać przekonuje wydanie zza naszej południowej granicy: dokument o realizacji, komentarz reżysera i operatora, teledyski, sceny odrzucone, zdjęcia, biogramy twórców. Pozostaje pomarzyć.
Ocena: 1/5

Podsumowanie

Pozycja obowiązkowa nie tylko w videotece każdego miłośnika czeskiego kina. To jedno z pierwszych wydawnictw Vivarto, nalezy więc pogratulować inicjatywy i liczyć na kolejne coraz lepiej wydawane pozycje. Na koniec wypada wytknąć jeszcze wydawcy, iż szkoda że projektując okładkę zrezygnował z niezwykle oryginalnego i udanego plakatu, który reklamował film w polskich kinach.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus