Park Jurajski

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 8 września 2005

Format obrazu: 1.85:1, anamorficzny, 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), niemiecki (Dolby Digital 5.1), węgierski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski dla niedosłyszących, arabski, bułgarski, chorwacki, czeski, duński, fiński, grecki, hebrajski, hindi, islandzki, niemiecki, polski, szwedzki, turecki, węgierski
Dostęp do: 20 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

 • "Jak kręcono Jurassic Park"
 • Przygotowania do realizacji
 • Scenopisy obrazkowe
 • W poszukiwaniu plenerów
 • Animacje Phila Tippeta
 • Praca dźwiękowca
 • Zestaw fotosów
 • Zwiastuny kinowe
 • Encyklopedia dinozaurów
 • Informacje o realizacji
 • Sylwetki twórców i aktorów
 • dodatki DVD-Rom

Reżyseria: Steven Spielberg
Scenariusz: Michael Crichton, David Koepp
na podstawie powieści Michaela Crichtona
Muzyka: John Williams
Zdjęcia: Dean Cundey
Montaż: Michael Kahn
Scenografia: Rick Carter
Efekty specjalne: Dennis Muren, Stan Winston
Casting: Janet Hirshenson, Jane Jenkins
Producent: Gerald R. Molen

Obsada:

Sam Neill jako Dr Alan Grant
Laura Dern jako Dr Ellie Sattler
Jeff Goldblum jako Dr Ian Malcolm
Richard Attenborough jako John Hammond
Wayne Knight jako Dennis Nedry
Samuel L. Jackson jako Ray Arnold
Bob Peck jako Robert Muldoon
Martin Ferrero jako Donald Gennaro
B.D. Wong jako Dr Henry Wu
Joseph Mazzello jako Tim
Ariana Richards jako Lex
Gerald R. Molen jako Dr Gerry Harding
Miguel Sandoval jako Juanito Rostagno
Cameron Thor jako Lewis Dodgson

John Hammond, ekscentryczny milioner, stworzył na wyspie Nublar, dwieście kilometrów na zachód od Kostaryki, niezwykły rezerwat. Jego atrakcją są przywołane do życia po stu milionach lat dinozaury. Ale aby Park Jurajski mógł przyjąć turystów, grupa fachowców musi potwierdzić, że jest miejscem całkowicie bezpiecznym. Niestety, brak pokory wobec natury musi zostać ukarany. Wyprawa naukowców do rezerwatu przeradza się w krwawy koszmar...

Jurassic Park to przede wszystkim wykreowane techniką animacji komputerowej dinozaury, które przerażają jak żaden inny potwór znany z ekranu. To one zdecydowały o sukcesie kapitalnego thrillera Stevena Spielberga, filmowego przeboju wszech czasów.

DVD jest dostępne również w pakiecie


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Mimo, że oczyszczono go z wszelakich brudów z taśmy filmowej, to nie jest najlepszy;( Szczegóły w tle nie zawsze zachowuje dobrą ostrość, zaś przez większą część filmu towarzyszy nam drobna morka. Dobrze, że ziarno nie wyłazi na wierzch, a sceny dziejące się w nocy wyglądają bardzo dobrze. Do odwzorowania kolorów nie można mieć zastrzeżeń. W plenerach przewaga soczystych i jaskrawych barw, w pomieszczeniach natomiast nieco chłodniejsze, ciemniejsze odcienie.
Ocena: 3/5

Dźwięk

Tutaj jest już o wiele lepiej, w stosunku do jakości obrazu. Ścieżka dźwiękowa w DD 5.1 stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Odgłosy natury zostały tutaj oddane bardzo dobrze. Oczywiście największego "kopa" nasze uszy dostają podczas ataków wściekłych dinozaurów. Wtedy to pracują wszystkie kanały, włącznie z subwooferem.
Ocena: 4/5

Dodatki

Większość bonusuów została poświęcona realizacji filmu. Zajrzymy m.in. za kulisy powstawania filmu Spielberga w dokumencie "Jak powstawał Jurassic Park". Są również bardziej szczegółowe materiały, dotyczące produkcji, takie jak "Przygotowania do realizacji", "W poszukiwaniu plenerów", czy "Praca dźwiękowca". Efekty animacji rozjaśni nam bonus "Animacje Phila Tippeta". Z bardziej standardowych nie zabrakło zwiastunów, fotosów, czy scenopisu obrazkowego. Jednak najbardziej wartościowym dodatkiem, głównie pod względem edukacyjnym, będzie z pewnością "Encyklopedia dinozaurów". Dla "zmotoryzowanych" przygotowano również dodatki DVD-ROM.
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Jurassic Park, to film który przeszedł już do klasyki gatunku. Warto mieć ten tytuł w swojej domowej kinotece, szczególnie że wydanie DVD stoi na dobrym poziomie. Zawodzi jedynie obraz, po którym można byłoby się spodziewać o wiele więcej. Natomiast dźwięk i dodatki, to już same plusy! Samego filmu nie rekomenduje, gdyż takich tytułów nie powinno się przedstawiać. I tak każdy wie o co chodzi...;-)
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus