Park Jurajski III

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 8 września 2005

Format obrazu: 1.85:1, anamorficzny, 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), węgierski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: arabski, czeski, grecki, polski, węgierski
Język menu: angielski
Dostęp do: 20
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

 • "Jak powstawał film Jurassic Park III"
 • nowe dinozaury
 • wizyta w studiu Stana Winstona
 • wizyta w studiu ILM
 • "Montana: W poszukiwaniu dinozaurów"
 • kulisy realizacji
 • storyboardy
 • galeria zdjęć
 • plakaty reklamowe
 • zwiastuny
 • charakterystyki dinozaurów - modele 3D
 • komentarz audio ekipy od efektów specjalnych
 • dodatki DVD-ROM

Reżyseria: Joe Johnston
Scenariusz: Peter Buchman, Alexander Payne, Jim Taylor
Muzyka: Don Davis, John Williams
Zdjęcia: Shelly Johnson
Montaż: Robert Dalva
Scenografia: Ed Verreaux
Kostiumy: Betsy Cox
Charakteryzacja: Audrey L. Anzures
Efekty specjalne: Michael Lantieri, Jim Mitchell, Stan Winston
Casting: Nancy Foy
Producent: Larry Franco, Kathleen Kennedy
Producent wykonawczy: Steven Spielberg

Obsada:

Sam Neill jako dr Alan Grant
William H. Macy jako Paul Kirby
Alessandro Nivola jako Billy Brennan
Tea Leoni jako Amanda Kirby
Laura Dern jako Dr Ellie Sattler
John Diehl jako Cooper
Mark Harelik jako Ben
Michael Jeter  jako Udesky

Reżyser Joe Johnston przedstawia Jurassic Park III, zapierającą dech trzecią część będącą kontynuacją dwóch przebojów Stevena Spielberga Jurassic Park i Zaginiony Świat.

Pragnąc zdobyć fundusze na kontynuowanie badań potwierdzających teorię o inteligencji Velociraptorów, sławny paleontolog Dr Alan Grant (Sam Neil) godzi się na wziąć udział w wyprawie na Isla Sorna, zorganizowanej przez małżeństwo Kirbych (William H. Macy i Tea Leoni).

To co miało być beztroską wycieczką, zwykłym kaprysem bogaczy, szybko przeradza się w prawdziwy koszmar. Isla Sorna jest bowiem pozostałością po ośrodku korporacji InGen należącej do ekscentrycznego milionera Hammonda, gdzie dokonywano eksperymentów genetycznych przywracających do życia wymarłe miliony lat temu dinozaury. Gdy okazuje się, że prawdziwym celem wyprawy jest odnalezienie zaginionego na wyspie, 14-letniego syna Kirbych - Erica (Trevor Morgan) - Grant musi przywołać całą swoją wiedzę, spryt i odwagę aby ujść cało i uratować niewinnych ludzi przed krwiożerczymi bestiami.

DVD jest dostępne również w pakiecie

Uwagi:

Dodatki z polskimi napisami.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Widoki tafli wody, skał, czy nieskazitelna mgła - obraz od samego początku zachwyca. Warto też wspomnieć, że większość akcji filmu rozgrywa się w dżungli. Widać ogromną różnicę w kolorach między jej wizerunkiem, a otwartymi przestrzeniami pagórków, czy kanionu. Odcienie doskonale dobrane, ostrość perfekcyjna. W mrocznych miejscach dżungli nie ujrzymy ani jednego ziarenka kaszy!
Ocena: 5/5

Dźwięk

Najbardziej zachwyciła mnie scena walki dwóch gigantów tamtej epoki oraz stopniowe zgniatanie wraku kadłuba samolotu. Panoramowanie w tej scenie jest niesamowite. Dźwięk gniecionej blachy jak żywy, delektowałem się także bitym szkłem z okien. Detale są na każdym kroku. Od odgłosów stąpania po metalowych konstrukcjach, po szmery roślinności we wspominanej już dżungli.
Ocena: 5/5

Dodatki

Tej pozycji jak najbardziej nie zaniedbano. Fakt, że większość dodatków traktuje o kulisach realizacji filmu ale w końcu o to przecież chodzi w produktach tego typu. Na początek proponuję obejrzeć dokument "The making of", gdzie dowiey się sporo o powstawaniu filmu, potem zaś możemy przejść do delektowania się krótkim teledyskiem traktującym o nowych bohaterach - dinozaurach. Opatrzono go w komentarz twórców od efektów specjalnych, którzy wyjaśniają nam co się zmieniło i co dodano od podstaw. Następnie odwiedzamy dwa studia filmowe: Stan Winston Studios i ILM (zobaczymy mi. kulisy produkcji nad dinozaurami). W przypadku tego drugiego, podzielono zwiedzanie na kilka etapów: koncepcje, proces, symulacja skóry i mięśni oraz komponowanie. Każda z nich posiada wprowadzenie twórców, pokaz danego procesu z wyjaśnieniami oraz efekt końcowy. Dla relaksu warto też zajrzeć do Montany, gdzie zespół archeologów odkrywa nowe dinozaury. W dziale zwiastunów: trailery wszystkich trzech części "Parku Jurajskiego", "E.T." oraz "Powrót do przyszłości - trylogia". I tak zakończyliśmy opis pierwszej strony dodatków, czas na drugą... W "Behind The Scenes" mamy do wyboru kulisy trzy scen: atak Spinosaurusa na samolot, atak Raptorów na Udesky'ego i scena w kanionie. Komentarz audio powinien zadowolić każdego chętnego do zdobycia informacji na temat samego filmu i tego co się działo na planie. Ekipa od realizacji efektów specjalnych nie pozwoli nam się nudzić. Dalej pozostają nam już tylko galeria fotografii i porównanie stoarybordów z efektem końcowym i plakaty reklamowe. O tyle mi się to nie podoba, że zrobiono je w formie filmu, a nie możliwości swobodnego przeglądania. Dla maniaków komputerowych również coś się znalazło: charakterystyki prehistorycznych gadów w połączeniu z ich modelami 3D oraz dodatki typu DVD-ROM. Dla posiadaczy PeCetów przygotowano: notki z produkcji, informacje o obsadzie i ekipie, quiz o filmie, interaktywne zwiedzanie Isla Sorna, tapety na pulpit oraz linki do stron www. Pomyślano również o rodakach nie znających języka angielskiego. Wszystkie dodatki mają możliwość włączenia polskich napisów
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Ostatnia, ale jakże odmienna część trylogii. Przy dwójce czyni ogromny (stumilowy) krok, a przy jedynce... Przypomina nam, to co było w niej najlepsze. I nie przesadzam wystawiając wydaniu DVD "piątkę". Czemu tak wysoko? Wydanie z doskonałym obrazem i dźwiękiem, uzupełnione masą dodatków mówi samo za siebie.
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus