Liga Sprawiedliwych: Zagłada


plakat filmu Liga Sprawiedliwych: Zagłada
Reżyseria: Lauren Montgomery
Scenariusz: Dwayne McDuffie
na podstawie komiksu DC Comics
Muzyka: Christopher Drake

Obsada:

Kevin Conroy jako Batman (głos)
Tim Daly jako Superman (głos)
Susan Eisenberg jako Wonder Woman (głos)
Nathan Fillion jako Green Lantern (głos)
Carl Lumbly jako Martian Manhunter / Ma'alefa'ak (głos)

Dystrybutor: Galapagos Films
Rok produkcji: 2012
Tytuł oryginalny: Justice League: Doom
Zagraniczna strona filmu: http://www.facebook.com/justiceleaguedoom
Czas trwania filmu: 74 min.
Produkcja: USA
Gatunek: animowany, science-fiction

Życie Supermana, Wonder Woman, Flasha, Green Lantern, Martian Manhuntera, Cyborga i Batmana zmienia się w jednej chwili, gdy wszyscy razem muszą stawić czoło łotrom, którzy przejęli tajny plan awaryjny przygotowany przez Mrocznego Rycerza.

Liga Sprawiedliwych to grupa najwspanialszych superbohaterów i protektorów mieszkańców Ziemi. Lecz według Batmana są to jednocześnie najbardziej niebezpieczni ludzie na całej planecie. Świadomy tego potencjalnego zagrożenia, przez długi czas opracowywał on swój supertajny plan awaryjny, na wypadek gdyby w Lidze doszło kiedyś do buntu. Plan ten został skradziony przez superłotrów. Na jego podstawie, dzięki zawartym w nim informacjom o słabych punktach superbohaterów, Vandal Savage - zdeprawowany, nieśmiertelny i najstarszy człowiek na świecie - uknuł intrygę umożliwiającą skuteczne wyeliminowanie członków Ligii. Przestraszony Bruce Wayne podejmuje kroki  mające na celu uratowanie przyjaciół. Liga Sprawiedliwych musi zmierzyć się ze swoimi alter ego.

Liga Sprawiedliwych: Zagłada (Justice League: Doom) to pełnometrażowy film animowany z 2012 roku w reżyserii Lauren Montgomery, należący do serii "DC Universe Animated Original Movies". Jest to luźna adaptacja komiksowego cyklu JLA: Tower of Babel autorstwa Marka Waida.


Liga Sprawiedliwych: Zagłada - galeria zdjęć


Liga Sprawiedliwych: Zagłada - wydania na nośnikachblog comments powered by Disqus