Liga Sprawiedliwości: Tron Atlantydy

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 30 stycznia 2015

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1), czeski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: chińskie, polskie, portugalskie, rumuńskie
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2.0
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Batman kontra Robin

Reżyseria: Ethan Spaulding
Scenariusz: Heath Corson
na podstawie komiksu Geoffa Johnsa

Obsada:

Matt Lanter
Sam Witwer
Jason O'Mara
Shemar Moore
Jerry O'Connel

Dołącz do SupermanaBatmanaWonder Woman i reszty Ligi Sprawiedliwości, która zmierzy się tym razem z armią legendarnej Atlantydy i jej potężną bronią. Otwiera się zupełnie nowy rozdział DC Universe, w którym jedyną nadzieją ludzkości w walce z ciemnością będzie światło nowego superbohatera - Aquamana!
 
Liga Sprawiedliwości musi się zjednoczyć w obliczu potężnego zagrożenia nadciągającego z głębi oceanu. Tajemnicza siła popycha Atlantydę i świat nadwodny ku wojnie. Rośnie liczba ofiar. Tymczasem żyjący na powierzchni i nie rozumiejący jeszcze swoich mocy Arthur Curry robi pierwsze kroki w kierunku swojego przeznaczenia, by dołączyć do Ligi jako Aquaman. Wygląda na to, że jest on ostatnią nadzieją na pogodzenie mitycznej Atlantydy ze światem na powierzchni i tylko zjednoczone siły superbohaterów mogą zapobiec krwawej wojnie!
 
Aquaman został stworzony przez scenarzystę Morta Weisingera i rysownika Paula Norrisa, zadebiutował on w magazynie More Fun Comics w listopadzie 1941. Oryginalnie był zwykłym człowiekiem, synem badacza morza, który w wyniku eksperymentu przeprowadzonego na nim zyskał moc życia pod wodą, aby mógł odkryć tajemnice związane ze starożytną cywilizacją Atlantydy. Późniejsza geneza postaci została znaczne zmieniona. W komiksie Adventure Comics w maju 1959, ukazano go jako bohatera pod nazwiskiem Arthur Curry, będącego synem latarnika i wygnanej z Atlantydy kobiety. Początkowo był on postacią drugoplanową w komiksach DC, jednak później zaczęto wydawać osobne komiksy o Aquamanie. W późnych latach 50. i 60. XX wieku, określanych jako Srebrna Era Komiksu, Aquaman był jednym z założycieli głównej drużyny superbohaterów DC Comics – Ligi Sprawiedliwości. 
 
Kolejny raz jego geneza została napisana na nowo przez Petera Davida w wydanej w 1990 roku serii The Atlantis Chronicles, gdzie został przedstawiony jako król Atlantydy, noszący imię Orin, a jego rodzicami byli atlantydzka królowa Atlanna i czarodziej o imieniu Atlan. Aquaman znany jest jako superbohater mogący żyć pod wodą, zdolny płynąć z prędkością 100 mil na godzinę i komunikować się telepatycznie z oceanicznymi formami życia. Przez dekady jego strój składał się z pomarańczowej tuniki, czarnych kąpielówek, oraz zielonych rękawic i legginsów. W ostatnich latach coraz częściej za broń zaczął służyć mu trójząb, kojarzony powszechnie z greckim Posejdonem, bądź rzymskim Neptunem. Znany pod przydomkiem King of the Seven Seas (pol. Król Siedmiu Mórz), jest jednym z głównych członków Ligi Sprawiedliwości.
 

Recenzjeblog comments powered by Disqus