Jutro będzie niebo

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 1 stycznia 2005

Format obrazu: 1.85:1
Dźwięk:polski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, niemiecki
Język menu: polski
Dostęp do: 16 scen
Nośnik:jedna płyta
Region: 2
Dystrybutor: Vision

Dodatki

  • Jutro będzie niebo - notatki z planu
  • Niewykorzystana scena
  • Sylwetki twórców
  • Inne dvd

Reżyseria: Jarosław Marszewski
Scenariusz: Jarosław Marszewski
Muzyka: Jerzy Mazzoll

Obsada:

Krzysztof Pieczyński jako On
Ola Hamkało jako Ona
Rostislav Kuba jako Dostawca spirytusu
Henryk Talar jako Niemiec
Janusz Habior jako Policjant

Debiutancki film Jarosława Marszewskiego opowiadający o przyjaźni pomiędzy drobnym przemytnikiem a dwunastoletnią dziewczyną, która uciekła z domu.

Mieszkający na polsko-niemieckim pograniczu 40-letni przemytnik podczas jednej z alkoholowych wypraw przejeżdża psa. Pozornie znikąd na jego drodze pojawia się 10-letnia dziewczynka, która twierdzi, że pies należał do niej i upiera się, aby został pochowany.

Obraz uhonorowano nagrodą za najlepszą rolę męską dla Krzysztofa Pieczyńskiego na XXVI FPFF w Gdyni, Nagrodą Dziennikarzy na KSF Młodzi i Film oraz Nagrodą za debiut reżyserski na International Film Festiwal Festroia 2002.


Autor recenzji dvd: Arisara

Obraz

Niestety nie zachwyca, choć trudno stwierdzić czy to wyłącznie wada wydania DVD czy też w jakimś stopniu też sposób realizacji. Duże zapiaszczenie obrazu momentami przypomina seans na źle ustawionym telewizorze. Jakości bliżej do VHS niż oczekiwań DVD.
Ocena: 2.5/5

Dźwięk

Dźwięk 5.1 brzmi tutaj czysto. Ponieważ jest to produkcja nienastawiona na efekty to nie należy też zbyt wiele oczekiwać. Z najważniejszej roli - faktu iż polskich aktorów słychać głośno i wyraźnie wydanie wywiązuje się znakomicie. Przyjemnie brzmi muzyka Mazzolla, szkoda że wydawca nie pomyślał o odzielnej ścieżce dźwiękowej z samym nagraniem.
Ocena: 4/5

Dodatki

Nie jest ich za wiele, choć biorąc pod uwagę, iż film zupełnie przepadł w polskich kinach, wydanie to wydaje się być przyzwoite. Dowiemy się przede wszystkim skąd pomysł na film i jak powstawał obraz Jarosława Marszewskiego. Brakuje tu napisów obcojęzycznych, przez co filmowe partie dodatków są niezrozmiałe dla widzów zagranicznych.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus