Bohaterowie "Gdyby jutra nie było"

Aman Mathur (Shahrukh Khan) – człowiek-czarodziej, człowiek-anioł, którego otacza magiczna aura. Potrafi wpływać na ludzi i sprawić, by bez większych oporów poddali się jego woli. Dzięki temu z łatwością zjednuje sobie rodzinę Kapurów. Nawet Naina, która początkowo traktuje Amana chłodno i z dystansem, poddaje się w końcu jego specyficznemu czarowi. Aman jest pewny siebie, wygadany, pełen charyzmy, ma dar przekonywania. Jednocześnie bywa też bezczelny i arogancki. Paradoksalnie jednak dodaje mu to tylko uroku. Jest typem osoby, która mówi i robi dokładnie to, czego chce i zawsze uchodzi jej to na sucho - zapewne dlatego, że działa wyłącznie dla dobra innych, wnosząc w ich życie radość, energię, optymizm.

Naina Catherine Kapur (Preity Zinta) – osóbka raczej nudnawa i bezbarwna. W jej życiu nie ma miejsca na zabawę, improwizację, szaleństwo. Zawsze traktuje siebie i innych niezwykle serio. Nie potrafi się już nawet uśmiechać - po prostu zapomniała, jak się to robi. Nagle w świecie Nainy pojawia się Aman Mathur, jej dokładne przeciwieństwo. Na dodatek Aman uważa, że najlepiej wie, co dobre dla Nainy i stara się zmienić jej życie zgodnie z własną wizją. Nic dziwnego, że początkowo dziewczyna czuje do niego wyłącznie nienawiść. Kiedy jednak Aman zaskarbia sobie przyjaźń rodziny Kapurów, również i Naina nie potrafi pozostać obojętna na jego urok. Na jej twarzy coraz częściej gości uśmiech, a w sercu kiełkuje miłość. A wraz z nią pojawiają się zupełnie nowe problemy.

Rohit Patel (Saif Ali Khan) – pochodzi z zamożnej, gudźarackiej rodziny; jest przystojny, ma dobrą pracę, własny apartament na Manhattanie, modnie się ubiera, odwiedza najlepsze restauracje. Niby samodzielny, jednak tak naprawdę ciągle tęskni za rodzicami, pozostając „dużym dzieckiem”, którym nadal opiekuje się jego dawna niania, Kantaben. Notoryczny podrywacz, nie ma jednak powodzenia u kobiet. Unikają go, bo Rohit po prostu nie zna umiaru, brak mu wyczucia. Jedyną dziewczyną, która go toleruje, lubi i rozumie, jest Naina; perypetie uczuciowe Rohita stanowią dla niej doskonałą rozrywkę. Oboje nie zdają sobie sprawy, że Rohit w głębi duszy kocha tylko Nainę.


blog comments powered by Disqus