Gdyby jutra nie było (wydanie dwupłytowe)

patronat gildii
okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 5 maja 2006
W sprzedaży od: 5 maja 2006

Dźwięk:hindi (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Blink

Dodatki

 • Jak powstawał film
 • Usunięte sceny
 • "Między ujęciami"
 • Zwiastuny piosenek
 • Oryginalny indyjski zwiastun
 • Teaser
 • Karaoke Kal Ho Na Hoo
 • "Powitanie SRK w Warszawie"
 • Listy od polskich fanów
 • Talia Flirt towarzyski
 • 3 zwiastuny filmów festiwalu Bilet do Bollywood

Reżyseria: Nikhil Advani
Scenariusz: Karan Johar
Zdjęcia: Anil Mehta
Montaż: Sanjay Sankla
Producent: Karan Johar, Yash Johar

Obsada:

Jaya Bhaduri jako Jennifer Kapur
Shahrukh Khan jako Aman Mathur
Saif Ali Khan jako Rohit Patel
Preity Zinta jako Naina Catherine Kapur Patel
Sushma Seth jako Lajjo Kapur
Reema Lagoo jako Matka Amana
Lillete Dubey jako Jaswinder "Jazz" Kapoor
Delnaaz Paul jako Jasprit "Sweetu" Kapoor

Naina Kapur, najstarsza córka hinduskiej rodziny studiuje w Nowym Jorku. Jej najlepszym przyjacielem jest Rohit, niepoprawny playboy. Naina jest chyba jedyną kobietą na świecie, której Rohit nie ma zamiaru uwieść. Dziewczyna mieszka z matką i babcią, typową wredną teściową.. W rodzinie Kapurów nie zawsze dobrze się układa. Restauracja, którą prowadzą ma nieustanne problemy finansowe, a kłótnie są na porządku dziennym. W tym momencie pojawia się nowy sąsiad Nainy, uroczy Aman, któremu jakimś cudem wtykanie nosa w nie swoje sprawy zawsze uchodzi na sucho. Chłopak sieje zamęt wśród mieszkańców okolicy i stopniowo wpływa na życie wszystkich otaczających go ludzi sprawiając, że zaczynają dawać z siebie wszystko, co najlepsze. W pewnym momencie Aman namawia Rohita, by zaczął poważnie zabiegać o względy Nainy. Wtedy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że sam coś do niej czuje...

Kal Ho Naa Ho to intrygująca historia miłosnego trójkąta, łącząca w sobie wiele elementów i gatunków. Oprócz przezabawnych akcentów komediowych mamy tu również dramat, taniec, muzykę, końską dawkę miłości, burzę uczuć i piękne, bardzo plastyczne zdjęcia. Film zrealizowano według scenariusza Karana Johara, reżysera Czasem słońce, czasem deszcz.

Obraz

Już od pierwszego bollywoodzkiego przeboju "Czasem Słońce Czasem Deszcz" wydania DVD Blink charakteryzują się wysoką jakością obrazu, który cieszy oko ostrością i wysyceniem kolorów. Podobnie jest i w tym przypadku. Nic nie zakłóca przyjemności płynącej z oglądania.
Ocena: 5/5

Dźwięk

Dźwięk brzmi dynamicznie we wszystkich kanałach. Nie mogłoby być zresztą inaczej bo muzyka to jeden z najważniejszych składników bollywodzkich widowisk. W przypadku wersji z lektorem w momencie prezentacji tekstów piosenek, jak w każdym właściwie opracowanym musicalu, jego głos zostaje dyskretnie zastąpiony przez napisy.
Ocena: 5/5

Dodatki

Jak reklamuje dystrybutor - materiałów dodatkowych mamy ponad 2 godziny. Całość otwiera niezwykle sympatyczny 21-minutowy dokument z gatunku "making off". Na dokładkę dostajemy także sceny usunięte (31 minut), reportaż z planu (38 minut), indyjski zwiastun oraz teaser filmu, a także zwiastun piosenek. Na deser możemy także sprowadź swych sił i w ramach karaoke pośpiewać razem z Shakrukh Khanem. Na tym kończą się tzw. dodatki oficjalne. Reszta to swoisty dar dla fanów od fanów - reakcje publiczności podpatrzone podczas warszawskiego seansu "Gdyby jutra nie było" i poruszające wpisy polskich miłośników Bollywood oddające intensywność ich przeżyć. I na koniec najbardziej nietypowy dodatek - prezent w postaci karcianej gry towarzyskiej opartej na zasadach klasycznego flirtu a posługującej się tekstami z bollywoodzkich przebojów. To prawdziwe przeniesienie indyjskiej radości w przestrzeń nadchodzącego lata - murowany przebój.
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Zgodnie z makymą głównego bohatera filmu "dziś dzielę się z Państwem radością" jaka płynie z obcowania z tym dwupłytowym wydaniem "Gdyby jutra nie było". Popularność Bollywoodu w Polsce spowodowała, iż Blink nie tylko stanął na wysokości zadania ale stworzył produkt, który bawi na różne sposoby i jest w stanie stać się osobistą pamiątką dla każdego, kto da się zarazić bakcylem Bollywood. A jeśli załączona talia kart przez zbieg okoliczności odmieni czyjeś życie, to nawet ważną Pamiątką, do której wraca się nawet wiele, wiele lat później.
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus