Gdyby jutra nie było

patronat gildii
okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 5 maja 2006
W sprzedaży od: 5 maja 2006

Dźwięk:hindi (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 24 scen
Region: 2
Dystrybutor: Blink

Dodatki

  • 3 zwiastuny filmów festiwalu Bilet do Bollywood

Reżyseria: Nikhil Advani
Scenariusz: Karan Johar
Zdjęcia: Anil Mehta
Montaż: Sanjay Sankla
Producent: Karan Johar, Yash Johar

Obsada:

Jaya Bhaduri jako Jennifer Kapur
Shahrukh Khan jako Aman Mathur
Saif Ali Khan jako Rohit Patel
Preity Zinta jako Naina Catherine Kapur Patel
Sushma Seth jako Lajjo Kapur
Reema Lagoo jako Matka Amana
Lillete Dubey jako Jaswinder "Jazz" Kapoor
Delnaaz Paul jako Jasprit "Sweetu" Kapoor

Naina Kapur, najstarsza córka hinduskiej rodziny studiuje w Nowym Jorku. Jej najlepszym przyjacielem jest Rohit, niepoprawny playboy. Naina jest chyba jedyną kobietą na świecie, której Rohit nie ma zamiaru uwieść. Dziewczyna mieszka z matką i babcią, typową wredną teściową.. W rodzinie Kapurów nie zawsze dobrze się układa. Restauracja, którą prowadzą ma nieustanne problemy finansowe, a kłótnie są na porządku dziennym. W tym momencie pojawia się nowy sąsiad Nainy, uroczy Aman, któremu jakimś cudem wtykanie nosa w nie swoje sprawy zawsze uchodzi na sucho. Chłopak sieje zamęt wśród mieszkańców okolicy i stopniowo wpływa na życie wszystkich otaczających go ludzi sprawiając, że zaczynają dawać z siebie wszystko, co najlepsze. W pewnym momencie Aman namawia Rohita, by zaczął poważnie zabiegać o względy Nainy. Wtedy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że sam coś do niej czuje...

Kal Ho Naa Ho to intrygująca historia miłosnego trójkąta, łącząca w sobie wiele elementów i gatunków. Oprócz przezabawnych akcentów komediowych mamy tu również dramat, taniec, muzykę, końską dawkę miłości, burzę uczuć i piękne, bardzo plastyczne zdjęcia. Film zrealizowano według scenariusza Karana Johara, reżysera Czasem słońce, czasem deszcz.

Obraz

Już od pierwszego bollywoodzkiego przeboju "Czasem Słońce Czasem Deszcz" wydania DVD Blink charakteryzują się wysoką jakością obrazu, który cieszy oko ostrością i wysyceniem kolorów. Podobnie jest i w tym przypadku. Nic nie zakłóca przyjemności płynącej z oglądania.
Ocena: 5/5

Dźwięk

Dźwięk brzmi dynamicznie we wszystkich kanałach. Nie mogłoby być zresztą inaczej bo muzyka to jeden z najważniejszych składników bollywodzkich widowisk. W przypadku wersji z lektorem w momencie prezentacji tekstów piosenek, jak w każdym właściwie opracowanym musicalu, jego głos zostaje dyskretnie zastąpiony przez napisy.
Ocena: 5/5

Dodatki

W tym przypadku mamy do czynienia z wydaniem ekonomicznym i zainteresowani materiałami dodatkowymi powinni sięgnąć po dwupłytową edycję specjalną, na której znalazły się aż 2 godziny bonusów.
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Okrojona z dodatków wersja to propozycja niedrogiego rozpoczęcia przygody z Bollywoodem. Wydatek porównywalny z 2-osobową wyprawą do kina pozwala przenieść to kino w domową przestrzeń i sprawdzić czy magia Indii na Nas zadziała. Jeśli tak, to z płyty najlepiej zrobić prezent znajomym a samemu nabyć wydanie dwupłytowe - moc jego dodatków to zaproszenie do ponadfilmowej przygody.
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus