Kick-Ass 2


plakat filmu Kick-Ass 2
Reżyseria: Jeff Wadlow
Scenariusz: Jeff Wadlow
na podstawie komiksu Marka Millara i Johna Romity Jr.
Zdjęcia: Tim Maurice-Jones
Producent: Matthew Vaughn

Obsada:

Chloë Grace Moretz jako Mindy Macready / Hit-Girl
Aaron Taylor-Johnson jako Dave Lizewski / Kick-Ass
Lyndsy Fonseca jako Katie Deauxma
Christopher Mintz-Plasse jako Chris D'Amico / The Motherfucker
John Leguizamo jako Javier
Lindy Booth jako Night Bitch
Morris Chestnut jako Sierżant Marcus Williams
Jim Carrey jako Pułkownik Stars / Porucznik Stripes
Nicolas Cage jako Damon Macready / Big Daddy

Dystrybutor: United International Pictures Sp z o.o.
Rok produkcji: 2013
Data premiery polskiej: 23 sierpnia 2013
Tytuł oryginalny: Kick-Ass 2: Balls to the Wall
Zagraniczna strona filmu: http://www.kickass-themovie.com
Czas trwania filmu: 120 min.
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Gatunek: akcja, komedia

Kick-Ass, Hit Girl i Red Mist powracają w drugiej części przeboju 2010 roku pt. Kick-Ass. Brawurowe i odważne działania podejmowane przez Kick-Assa stają się inspiracją dla samozwańczych zamaskowanych bojowników o sprawiedliwość, którym przewodzi Pułkownik Stars and Stripes (JIM CARREY). Dołącza do nich, oczywiście, nasz bohater. Grupa amatorskich superbohaterów zostaje jednak wyśledzona przez wyjątkowego drania Red Mista - odrodzonego pod pseudonimem The Motherf%&*‏^r. Teraz ich unicestwieniu może zapobiec tylko świetnie władająca bronią Hit Girl.

Kiedy po raz ostatni widzieliśmy młodą zabójczynię Hit Girl oraz zamaskowanego bohatera Kick-Assa próbowali rozpocząć normalne życie nastolatków jako Mindy i Dave. Wraz ze zbliżającym się czasem ukończenia szkoły pojawia się pytanie co robić dalej i co począć z nieoczekiwanie odkrytym powołaniem do eliminowania zła. Ostatecznie, Dave i Mindy postanawiają założyć pierwszy na świecie team złożony z superbohaterów.  Niestety, przyłapana na wymykaniu się w przebraniu Hit Girl Mindy musi chwilowo złożyć broń. Oznacza to również powrót do typowego życia szkolnego, w którym ciągle uprzykrzają jej się wredne koleżanki. Z kolei pozbawiony partnerki Dave, nie mając się do kogo zwrócić,  łączy siły z organizacją Wieczna Sprawiedliwość - Justice Forever, na której czele stoi nawrócony były gangster występujący pod pseudonimem Pułkownik Stars and Stripes.

Wieczna Sprawiedliwość jest na najlepszej drodze, żeby zaprowadzić na ulicach prawdziwy porządek. Jednak szyki stara się im pokrzyżować samozwańczy czarny charakter  The Motherf%&*‏^r gromadzący swoją własną ligę najemników-szwarccharakterów, którzy mają pomóc mu dorwać Kick-Assa oraz Hit Girl i ukarać ich za to, co uczynili jego ojcu. Ten plan wydaje się być jasny i prosty, jest tylko jeden mały problem: jeśli chcesz zadrzeć z jednym z członków Wiecznej Sprawiedliwości, za chwilę masz na karku całą grupę...

[opis dystrybutora]


Kick-Ass 2 - galeria plakatówblog comments powered by Disqus