Konstelacja Jodorowsky

patronat gildii

DVD Info

Format obrazu: 4:3
Dźwięk:hiszpański (Dolby Digital 2.0), polski lektor (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Gutek Film

Dodatki

  • krótkometrażowy film "Krawat"

Reżyseria: Louis Mouchet
Scenariusz: Louis Mouchet
Producent: Louis Mouchet

Obsada:

Fernando Arrabal jako On sam
Peter Gabriel jako On sam
Alejandro Jodorowsky jako On sam
Marcel Marceau jako On sam
Jean 'Moebius' Giraud jako On sam
Jean-Pierre Vignau jako On sam
Louis Mouchet jako On sam

"Konstelacja Jodorowski" jest dokumentalnym dodatkiem do filmów i komiksów pochodzącego z Chile artysty. Dodatkiem smakowitym, ponieważ sam Jodorowski okazuje się postacią równie oryginalną i fascynującą, jak jego filmowa, komiksowa i literacka twórczość.

Pierwsza część dokumentu Louisa Moucheta jest rejestracją wywiadu, przeprowadzonego z Jodorowskim. Przepytywany ze swadą opowiada o swoich filmach, komiksach, tarocie, magii, zagadnieniach teologicznych i filozoficznych... Rozmowa przeplatana jest wypowiedziami innych artystów: hiszpańskiego reżysera Fernando Arrabala, legendarnego mima Marcela Marceau, najwybitniejszego francuskiego rysownika i scenarzystę komiksowego Jeana "Moebiusa" Girauda oraz Petera Gabriela - znakomitego muzyka i byłego lidera Genesis.

W drugiej części filmu widzimy artystę podczas jednego z autorskich sesji psychoanalizy. Zajęcia, które prowadzi, są atrakcyjnym połączeniem wykładu i warsztatów terapeutycznych. Alejandro Jodorowski nie jest tutaj wielką gwiazdą, dążącą za wszelką cenę do skupienia na sobie uwagi, lecz utalentowanym pedagogiem, życzliwym i pełnym cierpliwości wobec uczniów.

DVD jest dostępne tylko w pakiecie
blog comments powered by Disqus