Na wzgórzach Hollywood

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 14 kwietnia 2005
W sprzedaży od: 19 września 2005

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-5
Region: 2
Dystrybutor: Best Film
Reżyseria: Lisa Cholodenko
Scenariusz: Lisa Cholodenko
Muzyka: Craig Wedren
Zdjęcia: Wally Pfister

Obsada:

Frances McDormand jako Jane
Christian Bale jako Sam
Kate Beckinsale jako Alex
Natascha McElhone jako Sara

Ah to Hollywood...
Oryginalny tytuł - Laurel Canyon - to nazwa ulicy na hollywoodzkich wzgórzach, gdzie mieszkają głównie producenci, muzycy i inne gwiazdy showbiznsesu. W jednym z domów mieszka Jane, (Frances McDormand) wiodąca beztroski żywot, producentka muzyczna. Pewnego dnia do Jane przylatuje jej syn Sam (Christian Bale), psychiatra, z dopiero co odebranym dyplomem, oraz jego narzeczona Alex (Kate Beckinsale), którzy zamierzają rozpocząć praktykę w Los Angeles. Na miejscu okazuję się, że Jane otworzyła w swoim domu studio nagrań, które praktycznie przez cały czas jest okupowane, przez nagrywającą swoją płytę kapelę pod przewodnictwem Ian'a, który pomimo sporej różnicy wieku, okazuję się kochankiem matki. Spokojna i rozważna para postanawia pomimo to zostać u matki Sama na czas aż uda im się znaleźć jakiś dom dla siebie. Jednak ich stateczne i poukładane życie zaczyna wymykać się spod kontroli. Jane i Ian podrywają Alex, a niepotrafiący sobie poradzić z nowym otoczeniem Sam wdaje się w romans z koleżanką z pracy (Natascha McElhone).

Film opowiada ciekawą historyjkę o zderzeniu dwóch jakże różnych stylów życia i o tym, co może z tego wyniknąć. Doborowa obsada dodatkowo uwiarygodnia całą opowieść, ale Beckinsale i McElhone nawet upiększa;), chociaż dla pań atutami mogą być Bale i Alessandro Nivola w roli Iana;)Autor recenzji dvd: Ariakan

Obraz

Obraz w formacie 16:9 jest czysty, ma dobry kontrast i właściwe kolory. Nie ma jakichś większych zanieczyszczeń z powodu ziarna filmowego czy kompresji, ale też bez rewelacji.
Ocena: 3.5/5

Dźwięk

klatka z filmu Dźwięk do wyboru, oryginalne (Dolby Digital 5.1) lub ścieżka z polskim lektorem (Dolby Digital 2.0). W filmie jest sporo muzyki, która jest chyba jedynym elementem, który odzywa się także w tylnich głośnikach. Po za tym ścieżka DD 5.1 niczym nie różni się od DD 2.0, gdzie oczywiście dochodzi głos lektora dość głośno nagrany na oryginalną podstawę.
Ocena: 3.5/5

Podsumowanie

Co do technicznych aspektów jest to raczej średnie wydanie. Jeśli chodzi o obraz czy dźwięk można się nie czepiać, ale brak do wyboru innych napisów niż polskie, (co o zgrozo zdarza się coraz częściej). Irytuje natomiast zupełny brak dodatków, co też bardzo obniża jakość wydania.
Ocena: 2.5/5blog comments powered by Disqus