"LEGO Ninjago: Władcy czasu", części 1 i 2 - recenzja wydania DVD

Autor: KZ
Korekta: Marta Kononienko
17 czerwca 2018

 

 

To kolejna już odsłona uwielbianej przez młodych widzów serii LEGO Ninjago. Serial duńskiej produkcji powstał na bazie zabawek z klocków LEGO. Opowiada on o losach czterech bohaterów - Kaia, Jaya, Cole’a i Zane’a, którzy pod okiem mistrza Wu zgłębiają tajniki starożytnej sztuki walki Spinjitzu. Serial cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że w 2017 roku został nominowany do prestiżowej nagrody Kids’ Choice Awards w kategorii najlepsza kreskówka.


W pierwszej części serii (odcinki od 65 do 69) sam mistrz Wu musi stanąć do walki z Akroniksem – jednym z bliźniaczych Władców Czasu. W pewnym momencie szala zwycięstwa przechyla się na niekorzyść mistrza, jednak na ratunek przybywają mu jego uczniowie. Kolejnymi przeciwnikami, którzy stają im na drodze, są Obślizgli Wojownicy. Zmagania z nimi nadwyrężą siły drużyny, a choroba mistrza Wu zmusi Lloyda do zajęcia jego miejsca. W drugiej części (odcinki od 70 do 74) ninja po wygranej walce świętują udaną ucieczkę przed Obślizgłą Armią i odzyskanie Szmaragdowego Ostrza Czasu. Niestety ich radość nie może trwać zbyt długo, gdyż pojawia się kolejne niebezpieczeństwo. Akronix i jego brat Krux próbują zgromadzić wszystkie cztery ostrza, dlatego też zamieniają świątynię Airjitzu w pole bitwy. Podczas gdy ninja próbują uwolnić mistrza Wu oraz innych zakładników z rąk Władców Czasu, Kai i Nya wybierają się w przeszłość, aby ocalić przyszłość Ninjago.

 


Seria Władcy Czasu to aż 10 odcinków, czyli 220 minut seansu. Są one okraszone bardzo dobrym polskim dubbingiem, co zdecydowanie umila (i ułatwia) oglądanie. Na widza czeka wiele zwrotów akcji i ciekawych wątków – z pewnością wciągnie nie tylko najmłodszych widzów. Seria pełna jest również wspaniałych walk, które przypadną do gustu miłośnikom mocnych scen. Mimo iż jest to serial dla dzieci, występuje w nim również element moralizatorski. Dzieci mogą wyciągnąć ciekawe lekcje życiowe podczas seansu – dowiedzą się, że technologia ogłupia, a reklama zmusza do kupowania niepotrzebnych nam przedmiotów. Film jest również kopalnią porad dla młodych ninja. Uczy, że należy zawsze doceniać przeciwnika oraz że duma nigdy nie powinna zaślepić młodego wojownika.


Po LEGO Ninjago można się spodziewać ciekawych wrażeń dźwiękowych, ponieważ serię wyposażono w standard Dolby Digital 2.0. Menu na płycie – co najważniejsze – jest przejrzyste. Pozbawiono go niepotrzebnych dodatków, z których zazwyczaj, koniec końców, się nie korzysta.


Seria Władcy Czasu to znakomita zabawa dla całej rodziny. Nie jest to jedynie bezmyślna bijatyka, bowiem stara się ona nauczyć młodych widzów pewnych wartości. Wspaniale sprawdzi się jako pozycja w domowym kinie dla najmłodszych. Jeszcze lepiej, jeśli pociechy zaproszą do oglądania swoich rodziców czy starsze rodzeństwo, bo nie będzie to czas stracony. Wszyscy będą się bawić w podobny sposób – rewelacyjnie.

 blog comments powered by Disqus