Lilo i Stich

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 24 lutego 2003
W sprzedaży od: 26 lutego 2003

Format obrazu: 1.66:1, 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski dubbing (Dolby Digital 5.1), hebrajski (Dolby Digital 5.1), turecki (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, hebrajski, polski, turecki
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Imperial Entertainment

Dodatki

 • Disney-o-pedia - Hawaje - Wyspy Aloha
 • Gra Twój Eksperyment z UFO
 • Stich w filmach Dsineya
 • Lekcja tańca Hula
 • "Burning Love" - za kulisami z Wynnoną
 • "I Can't Help Falling in Love With You" - wideoklip A- Teens
 • Portrety Lilo i Sticha
 • Taniec Hula - Animacja
 • Z planu filmowego
 • Sceny usunięte
 • Zwiastuny kinowe

Reżyseria: Dean DeBlois, Chris Sanders
Scenariusz: Dean DeBlois, Chris Sanders
Muzyka: Alan Silvestri
Montaż: Darren Holmes
Scenografia: Paul Felix
Producent: Clark Spencer

Obsada:

Daveigh Chase jako Lilo (głos)
Zofia Jaworowska jako Lilo (głos)
Chris Sanders jako Stich (głos)
Zbigniew Zamachowski jako Stich (głos)
Jason Scott Lee jako David Kawena (głos)
Marcin Przybylski jako David Kawena (głos)
Tia Carrere jako Nani (głos)
Agnieszka Warchulska jako Nani (głos)
Ving Rhames jako Cobra Bubbles (głos)
Przemysław Nikiel jako Cobra Bubbles (głos)
David Ogden Stiers jako Jumba (głos)
Krzysztof Kowalewski jako Jumba (głos)
Kevin Macdonald jako Plikli (głos)
Jacek Braciak jako Plikli (głos)
Zoe Caldwell jako przewodnicząca (głos)
Teresa Budzisz–Krzyżanowska jako przewodnicząca (głos)
Kevin Michael Richardson jako kapitan Gantu (głos)
Andrzej Bogusz jako kapitan Gantu (głos)

Wsiadaj na pokład razem z Lilo i Stichem w najnowszej komedii familijnej ze studia Walta Disneya, która zachwyciła widzów na całym świecie swoim wzruszającym przesłaniem o istocie lojalności, przyjaźni i rodziny w życiu każdego z nas. Świetna ścieżka dźwiękowa z piosenkami legendarnego Elvisa Presleya, cała plejada niezwykłych i uroczych postaci, humor i trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że Lilo i Stich to doskonały film przygodowy, przy oglądaniu którego cała rodzina będzie się świetnie bawić.W wspaniałej scenerii egzotycznych wysp hawajskich, Lilo - samotna mała dziewczynka marzy by poznać prawdziwego przyjaciela. Spotyka Sticha. Lilo nie zdaje sobie sprawy, że wyglądający jak dziwny piesek Stich jest w rzeczywistości niebezpiecznym efektem eksperymentu genetycznego, który zbiegł na Ziemię ze swej macierzystej, odległej planety. Dzięki niezachwianej wierze Lilo w potęgę miłości i rodziny, Stich, który początkowo traktował dziewczynkę, jako sposób na ukrycie się przed wysłanymi w ślad za nim Obcymi łowcami, odnajdzie coś, czego nigdy wcześniej nie znał. Stich poznaje siłę ohana hawajskie określenie rodziny otwiera swe serce i zaczyna rozumieć jak ważne w życiu jest troszczenie się o innych.


Autor recenzji dvd: Berdysz

Obraz

Jest to mój pierwszy film rysunkowy na DVD, ale jak na moje oko obraz jest bardzo dobry. Kolory są soczyste i brak jakiegokolwiek "śniżenia".
Ocena: 5/5

Dźwięk

Dźwięk w polskiej wersji (dubbing) stoi na naprawdę wysokim poziomie. Scena "bitwy kosmicznej" przy początku filmu daje popracować wszystkim głośnikom. Ponadto brawa ( po raz kolejny) należą się ekipie Disney'a robiącej dubbing.
Ocena: 5/5

Dodatki

Dodatków jest naprawdę sporo. Może nie są one zbyt długie, ale należy przyjąć że są tak skomponowane by nie zanudzić małych odbiorców. Moim ulubionym dodatkiem są zwiastuny kinowe - gdzie widzimy Sticha " mieszającego" się w inne bajki Disney'a. Mój ulubiony zwiastun to ten z "Królem Lwem".
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Naprawdę przyjemna rozrywka nie tylko dla dzieci, choć oczywiście trzeba z zasady lubić filmy animowane by cieszyć się fabuła i humorem "Lilo i Stich". Stach jednym z dodatków na płycie możemy usłyszeć wypowiedź że tak naprawdę często filmy dla dorosłych są o banałach o bójce, o dziewczynie, o imprezie... Tymczasem "Lilo i Stich" jest o rzeczach uniwersalnych miłości, przyjaźni o tym iż sami możemy być kowalami swojego losu. Trudno się z tym nie zgodzić. Polecam.
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus