Porachunki


plakat filmu Porachunki
Reżyseria: Guy Ritchie
Scenariusz: Guy Ritchie
Muzyka: David A. Hughes, John Murphy
Zdjęcia: Tim Maurice-Jones
Montaż: Niven Howie
Producent: Matthew Vaughn

Obsada:

Jason Flemyng jako Tom
Dexter Fletcher jako Soap
Nick Moran jako Eddy
Jason Statham jako Bacon
Steven Mackintosh jako Winston
Vinnie Jones jako Big Chris
Lenny McLean jako Barry the Baptist
Peter McNicholl jako Little Chris
P.H. Moriarty jako 'Hatchet' Harry Lonsdale
Stephen Marcus jako Nick Grek
Sting jako JD

Dystrybutor: Syrena
Rok produkcji: 1998
Data premiery polskiej: 29 października 1999
Tytuł oryginalny: Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Czas trwania filmu: 107 (wersja reżyserska - 120) min.
Produkcja: Wielka Brytania
Gatunek: gangsterski, komedia

Eddy (Nick Moran), migający się od pracy kombinator, ma niezwykłe szczęście do kart. Wpada więc na pomysł, by ograć miejscowego gangstera i "króla porno", zwanego Hatchet Harry (P. H. Moriarty). Do współudziału namawia trzech ze swych najstarszych przyjaciół, współlokatora Bacona (Jason Statham), Toma (Jason Flemyng) i Soapa (Dexter Fletcher), jedynego z całej czwórki, który uczciwie zarabia na życie pracując jako szef kuchni. Każdy z nich pożycza mu 25.000 funtów, co stanowi warunek przystąpienia do gry.

Harry żywi zadawnioną urazę do ojca Eddy'ego, JD (Sting), jedynego, któremu udało się ograć go w karty. Za wygrane pieniądze JD otworzył bar, który przynosi mu spore dochody. Harry za punkt honoru stawia sobie przejęcie baru. Z pomocą swego wspólnika Barry'ego Chrzciciela (Lenny McLean) Harry "ustawia" grę. Eddy traci pieniądze pożyczone od kolegów, zadłużając się przy tym u Harry'ego na pół miliona funtów. Ma tydzień na spłacenie długu, w przeciwnym razie za każdy dzień zwłoki tracić będzie po jednym palcu.

W ramach spłaty długu Harry gotowy jest przejąć bar JD, Eddy postanawia jednak działać na własną rękę. Wraz z kumplami przechwytuje narkotyki wykradzione przez dwóch brutalnych gangsterów z plantacji domorosłego fabrykanta marihuany Winstona (Steven Mackintosh) i szykuje się, by wyrównać rachunki z Harrym...


Porachunki - galeria plakatówblog comments powered by Disqus