"Maczeta" - technologia AMD ożywia kino akcji

W najnowszej produkcji studia Troublemaker Studios Maczeta wykorzystano procesory i układy graficzne firmy AMD. Film wymyślony i wyreżyserowany przez Roberta Rodrigueza, w którym występuje cała plejada gwiazd, w tym Danny Trejo, Robert De Niro, Lindsay Lohan i Jessica Alba, ma na celu ożywienie gatunku filmowego, jakim jest kino akcji.

Maczeta, określona przez samego Rodrigueza jako "spaghetti western", to historia byłego meksykańskiego agenta federalnego o nazwisku Machete, który został wrobiony w pewną aferę. Teraz szuka zemsty na organizacji, która go zdradziła.

"Pomysł na "Maczetę" pojawił się, gdy poznałem Danny’ego Trejo podczas kręcenia filmu "Desperado" w 1993 roku. Jednak dopiero teraz, po kilku latach, kiedy cała idea odpowiednio dojrzała a technologie AMD osiągnęły odpowiednio wysoki poziom, mogłem wcielić plan realizacji filmu w życie tak, jak bym tego oczekiwał" - powiedział Robert Rodriguez, współwłaściciel Troublemaker Studios.

W trakcie całego procesu realizacji filmu, Troublemaker Studios używała zaawansowanego zestawu procesów i układów graficznych od firmy AMD – były to akceleratory graficzne dla profesjonalistów AMD FirePro™ V8800 oraz stacje robocze oparte na sześciordzeniowych procesorach AMD Opteron™. Dzięki temu udało się wygenerować zupełnie nową jakość efektów specjalnych, tnąc przy tym koszty oraz czas produkcji.


blog comments powered by Disqus