Czarownica DVD

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 24 października 2014
W sprzedaży od: 24 października 2014

Dystrybutor: Galapagos Films
Reżyseria: Robert Stromberg
Scenariusz: Linda Woolverton
Muzyka: James Newton Howard
Zdjęcia: Dean Semler
Montaż: Chris Lebenzon
Kostiumy: Anna Biedrzycka-Sheppard
Producent: Joe Roth

Obsada:

Angelina Jolie jako Diabolina
Elle Fanning jako księżniczka Aurora
Juno Temple jako Thisletwit
India Eisley jako młoda Diabolina
Sam Riley jako Diaval
Sharlto Copley jako ojciec Aurory / Stefan
Miranda Richardson jako królowa Ulla
Imelda Staunton jako Knotgrass
Brenton Thwaites jako książę Filip
Kenneth Cranham jako Król Henryk

 
 
 
Zrealizowana z niezwykłym rozmachem mroczna baśń „Czarownica” – będąca wariacją na temat animowanej „Śpiącej królewny” – to jeden z największych tegorocznych przebojów wytwórni Walta Disneya. Obraz z Angeliną Jolie w roli tytułowej, który w kinach zarobił ponad 750 milionów dolarów, zadebiutuje na Blu-ray 3DTM, Blu-rayTM i DVD w ofercie Galapagos Films już 24 października. 
 
Nominowana do Oscara animowana „Śpiąca królewna” z 1959 roku to jedno z arcydzieł stworzonych w studiu Walta Disneya. Film od kilkudziesięciu lat bawi coraz to nowe pokolenia widzów, a pojawiająca się w nim czarownica Diabolina jest jednym z najbardziej znanych kinowych czarnych charakterów w historii. Film „Czarownica” opowiada wydarzeniach, które sprawiły, że ta dobra niegdyś wróżka stała się złą wiedźmą, która rzuciła urok na piękną księżniczkę Aurorę. 
 
Dawno, dawno temu były sobie dwa sąsiadujące ze sobą królestwa. W jednym mieszkali ludzie, w drugim – znajdującym się na wrzosowiskach – istoty magiczne. Obie krainy były wiecznie skonfliktowane, a rządzący ludźmi król Henryk nie ustawiał w próbach pokonania mieszkańców wrzosowisk. Kiedy poznajemy Diabolinę (Isobelle Molloy) jest ona jeszcze młodą, choć już władającą potężną magią, dziewczyną. Troskliwie opiekuje się mieszkańcami wrzosowisk i dba o to, by wszystkim magicznym istotom żyło się tam jak najlepiej. Pewnego dnia spotyka ludzkiego chłopca Stefana (Michael Higgins). Młodzi szybko się zaprzyjaźniają, a w miarę upływu czasu ich znajomość przeradza się w uczucie. A przynajmniej tak to wygląda z perspektywy wróżki. Wiele lat później Diabolina (Angelina Jolie) jest już najpotężniejszą mieszkanką wrzosowisk i nieoficjalną władczynią magicznego królestwa. Kiedy po raz kolejny udaje jej się pokonać wojska króla Henryka leciwy władca ogłasza, że ten, któremu uda się zniszczyć wróżkę, zostanie jego następcą i mężem jedynej córki. Wyzwanie to podejmuje Stefan (Sharlto Copley). Wykorzystując miłość jaką żywi do niego wróżka, zwabia ją w pułapkę i pozbawia skrzydeł. Zdradzona i okaleczona Diabolina przysięga mu zemstę. Kiedy dowiaduje się, że Stefanowi urodziła się córka, postawia udać się na chrzciny by wręczyć dziewczynce swój „wyjątkowy” dar – klątwę, która sprawi, że kiedy królewna skończy 16 lat ukłuje się wrzecionem w palec i zapadnie w sen, z którego będzie mógł ją obudzić jedynie pocałunek prawdziwej miłości...
 

Recenzjeblog comments powered by Disqus