Człowiek ze stali Blu-Ray i Blu-Ray 3D

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 25 października 2013

Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Silni bohaterowie, legendarne role
  • Planeta Krypton
  • Akcja non stop

Reżyseria: Zack Snyder
Scenariusz: David S. Goyer
Muzyka: Hans Zimmer
Zdjęcia: Amir M. Mokri
Montaż: David Brenner
Kostiumy: James Acheson
Producent: Christopher Nolan

Obsada:

Henry Cavill jako Clark Kent / Superman
Laurence Fishburne jako Perry White
Amy Adams jako Lois Lane
Diane Lane jako Martha Kent
Kevin Costner jako Jonathan Kent
Michael Shannon jako Generał Zod
Antje Traue jako Faora
Russell Crowe jako ojciec Supermana, Jor-El
Julia Ormond jako matka Supermana, Lara Lor-Van
Christopher Meloni jako pułkownik Hardy
Harry Lennix jako generał Swanwick

Człowiek ze stali to najnowsza i najbardziej widowiskowa opowieść o Supermanie – komiksowym superbohaterze, który w tym roku skończył 75 lat. Obraz wyreżyserowany przez Zacka Snydera, twórcę głośnych 300 i Watchmen – Strażnicy oraz wyprodukowany przez Christophera Nolana, autora bijącej rekordy popularności trylogii o Mrocznym Rycerzu, był jedną z najbardziej oczekiwanych premier roku. Superprodukcja na Blu-ray 3D, Blu-rayi DVD debiutuje w ofercie Galapagos Films już 25 października.

Krypton jest na krawędzi zagłady. W wyniku rabunkowej eksploatacji jego bogactw naturalnych, jądro planety przestało być stabilne. W stolicy dochodzi do wojskowego puczu, któremu przewodzi złowrogi generał Zod (Michael Shannon). Jego działaniom przeciwstawia się naukowiec Jor-El (Russell Crowe), który kradnie bezcenne informacje genetyczne na temat rasy zamieszkującej Kryptona i wraz ze swoim nowonarodzonym synem Kal-Elem wysyła je w specjalnej rakiecie na Ziemię. Chwilę później ginie z rąk Zoda, bunt zostaje stłumiony, a niedługo po tym planeta eksploduje.

Realizacja nowego filmu o przygodach Supermana była dla twórców nie tylko wyzwaniem, ale wiązała się z ogromną odpowiedzialnością. Przybysz z palnety Krypton jest jednym z najpopularniejszych superbohaterów w historii i ma miliony fanów na całym świecie, którzy uważnie patrzyli na ręce artystów pracujących nad nową kinową odsłoną perypetii Clarka Kenta.

– Gdy dorastałem, uwielbiałem komiksy, a Superman był jednym z moich ulubionych bohaterów, więc nie byłem pewien, czy chcę realizować ten film. Nie byłem pewien czy będę w stanie zaproponować mojemu bohaterowi coś nowego– wyznaje reżyser Człowieka ze stali Zack Snyder. Do stanięcia za kamerą przekonał go dopiero scenariusz Davida S. Goyera stworzony na podstawie historii wymyślonej wspólnie przez Goyera i Christophera Nolana. – Sprawili, że można było tę historię opowiedzieć w zgodzie z kanonem, nie odmawiając Supermanowi tego, co mu należne, a mimo to można się z nim identyfikować. Zabrali mnie w ciekawą podróż i to zdecydowało, że się zgodziłem – dodaje Snyder.


Recenzje
blog comments powered by Disqus