Marnie


DVD Info
W sprzedaży od: 21 października 2004

Format obrazu: 1.33:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: angielski, czeski, polski, węgierski
Język menu: angielski
Dostęp do: 18 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • nakręcanie filmu,
  • zwiastun,
  • galeria zdjęć,
  • 4-stronicowa broszura z przypisami produkcyjnymi

Reżyseria: Alfred Hitchcock
Scenariusz: Jay Presson Allen
na podstawie powieści Winstona Grahama
Muzyka: Bernard Herrmann
Zdjęcia: Robert Brinkmann

Obsada:

Tippi Hedren jako Marnie Edgar
Sean Connery jako Mark Rutland
Alfred Hitchcock jako mężczyzna opuszczający pokój hotelowy

Mistrz dreszczowców Alfred Hitchcock tworzy w tym thrillerze psychologicznym niezwykły portret kobiety uwikłanej w problemy emocjonalne oraz mężczyzny, który próbuje ją uratować.
Tippi Hedren gra Marnie, nałogową złodziejkę i oszustkę, która rozpocząwszy pracę dla Marka Rutlanda (Sean Connery) próbuje go okraść.
Zaintrygowany jej postawą Mark spontanicznie decyduje się poślubić tę zagubioną, piękną kobietę próbując jednocześnie odkryć przyczyny jej obsesyjnych zachowań. Kiedy nieszczęśliwy wypadek doprowadza jego żonę do skraju wytrzymałości, Mark zmusza Marnie by stawiła czoła swojej przeszłości i prześladującym ją lękom. Nieunikniona konfrontacja okaże się wstrząsająca..


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

Film przedstawiono w telewizyjnym aspekcie 1,33:1 i jest obrazem na przyzwoitym poziomie. Dobre i żywe kolory, oraz zadawalająca ostrość to mocne strony tego wydawnictwa. Niestety są i minusy. Jjednym z nich jest nieopuszczające przez całą projekcję ziarno. Ale generalnie jest przyzwoicie.
Ocena: 3/5

Dźwięk

Ta sama uwaga jak w przypadku innych "Hitchcocków": Oglądajmy tylko i wyłącznie w trybie stereo, gdyż w trybie wielokanałowym nie ma to żadnego sensu. A w stereo wszystko jest w miarę czytelne i klarowne.
Ocena: 3/5

Dodatki

Najciekawsze jest tradycyjnie "Making of", w którym dowiadujemy się wielu ciekawych szczegółów odnośnie powstania tego filmu. Jest także trochę współczesnego spojrzenia. Oprócz tego fotosy i zwiastun.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus