Sean Connery w sidłach miłości

Autor: Hajoo
plakat filmu Sean Connery w sidłach miłości

Hitchcock przedstawia nam historię kobiety, która w sposób nie za bardzo uczciwy zarabia na życie. screen1Marnie (Tippi Hedren znana z Ptaków) w niezwykle uroczy sposób pozbawia pieniędzy swoich pracodawców, po czym przenosi się do innego miasta. W ramach kolejnego skoku zatrudnia się w firmie Rutland&Company. Właściciel firmy Mark Rutland (Sean Connery) rozpoznaje w niej kobietę, która okradła jego prawnika. Zaczyna się "permanentna" inwigilacja, która nieoczekiwanie prowadzi Marka w sidła miłości. W trakcie trwania obserwacji dostrzega on, że Marnie nie do końca zachowuje się normalnie. Postanawia jej pomóc. Prowadzi to do...

Największe atuty tego filmu to niespotykany w tamtych czasach montaż, wsparty przez wspaniałe i niezwykle nowatorskie zdjęcia. Kamera prowadzono w taki sposób, aby widz był jakby współuczestnikiem wydarzeń, w pełni rozumiejącym rozterki psychiczne bohaterów.
Marnie to z pewnością jedna z mocniejszych pozycji Kolekcji Hitchcocka.
Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Młody Sean Connery i pokrętna, zawikłana intryga to wszystko to, co potrzebują fani Alfreda Hitchcocka.

Materiały powiązane:


blog comments powered by Disqus