Maria

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 12 października 2006
W sprzedaży od: 8 listopada 2006

Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video
Reżyseria: Abel Ferrara
Scenariusz: Abel Ferrara
Zdjęcia: Stefano Falivene, Abel Ferrara

Obsada:

Juliette Binoche jako Marie Palesi/ Maria Magdalena
Forest Whitaker jako Ted Younger
Matthew Modine jako Tony Childress/ Jezus
Giovanni Capalbo jako Policjant
Marion Cotillard jako Gretchen
Heather Graham jako Elizabeth Younger

Znany ze swej arogancji i samouwielbienia niezależny reżyser Tony Childress (Matthew Modine) obsadza siebie w roli Jezusa w swoim filmie „This Is My Blood”. Rolę Marii Magdaleny gra Marie Palesi (Juliette Binoche), która po zakończeniu zdjęć odmawia powrotu do Nowego Jorku i wyrusza w podróż do Jerozolimy, aby kontynuować zainspirowaną rolą podróż do duchowego oświecenia.

W tym samym czasie w Nowym Jorku, Ted Younger (Forest Whitaker), gwiazdor dziennikarstwa telewizyjnego, również poszukuje prawdy, prowadząc cieszący się ogromnym zainteresowaniem program o życiu Jezusa Chrystusa, do którego zaprasza największe autorytety naukowe. W toku dyskusji stawiane są niezwykle kontrowersyjne tezy.

Równocześnie między Tedem a jego żoną (Heather Graham) narasta kryzys, do którego nie są duchowo i emocjonalnie przygotowani.

Premiera filmu Tony’ego okazuje się celem ataku bombowego katolickich religijnych fundamentalistów, a jednocześnie miejscem, w którym w dramatyczny sposób przetną się losy trójki bohaterów.

W scenerii Nowego Jorku, Rzymu i Jerozolimy, Abel Ferrara przywołuje z mroków starożytności postać Marii Magdaleny, którą konfrontuje z epoką po 9/11.blog comments powered by Disqus