Matador

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 22 lipca 2005
W sprzedaży od: 22 lipca 2005

Seria: Pedro Almodóvar przedstawia:
Format obrazu: 16:9
Dźwięk:hiszpański (Dolby Digital 2.0), polski lektor (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-5
Region: 2
Dystrybutor: Mayfly

Dodatki

  • "Lubię ten film": wywiad z Bartoszem Żurawieckim krytykiem filmowym,
  • zwiastuny: Historie kuchenne, Kroniki motocyklowe, R-Point

Reżyseria: Pedro Almodovar
Scenariusz: Pedro Almodovar, Jesús Ferrero
Muzyka: Bernardo Bonezzi
Zdjęcia: Ángel Luis Fernández

Obsada:

Nacho Martínez jako Diego
Assumpta Serna jako María Cardenal
Antonio Banderas jako Ángel Giménez

Jednym z bohaterów filmu jest były matador Diego Montez (Nacho Martinez), który z powodu odniesionych obrażeń musi przedwcześnie zakończyć karierę. W swej posiadłości uczy zasad walki z bykami grupę młodych ludzi, wśród których znajduje się pobudliwy i nadwrażliwy Angel Gimenez (w tej roli Antonio Banderas). Tymczasem w parku piękna, tajemnicza kobieta imieniem Maria (Assumpta Serna) zaczepia przypadkowego mężczyznę. Uwodzi go i prowadzi do mieszkania. W czasie miłosnych igraszek morduje nieszczęśnika, wbijając mu długą, ozdobną szpilę w podstawę karku - miejsce, które w żargonie matadorów nazywane jest "bruzdą w ziemi".

Angel, zafascynowany swoim mentorem, idzie z nim do domu, gdzie podczas konwersacji wychodzi na jaw, że młody człowiek ma niewielkie doświadczenie z kobietami. Chcąc udowodnić swą męskość napastuje Evę (Eva Cobo) - młodą kochankę Diego. Miłosny akt kończy się dla niego upokarzającą porażką. Ponieważ nawet policja nie traktuje go poważnie, postanawia przyznać się do serii brutalnych morderstw.


Autor recenzji dvd: Ariakan

Obraz

Obraz filmu zapisany jest na płycie DVD anamorficznie w proporcjach 16:9 i jak na blisko 20 letni film wygląda bardzo dobrze, raczej trudno jest się w nim doszukać jakichś niedociągnięć. Jeśli będziemy się dłużej wpatrywać zobaczymy delikatne drżenie (kompresja) i nic więcej. Kolory, kontrast, ostrość - wszystko jak na tak wiekową produkcję naprawdę poprawne.
Ocena: 4/5

Dźwięk

No cóż, dwie dekady temu nie kręcono filmów z 5 czy 6 kanałową ścieżką dźwiękową i na szczęście wydawca nie starał się też na siłę tej ścieżki przekonwertować. Pozostało cyfrowe stereo i dobrze. Ścieżka z lektorem jak to już bywa ustępuje oryginalnej trochę ją zagłuszając ale i tak nie jest źle. Warto jednak obejrzeć film w oryginale słuchając hiszpańskiego, ojczystego języka Almodovara i Banderasa. Całość jest dość czysta i wyraźna.
Ocena: 3/5

Dodatki

Oprócz zwiastunów: Historie kuchenne, Kroniki motocyklowe, R-Point mamy już tradycyjny dodatek Mayflay’a z serii „lubię ten film”. Tym razem o filmie Almodovara opowiada nam krytyk filmowy Bartosz Żurawiecki.
Ocena: 2.5/5

Podsumowanie

Niby dźwięk tylko dwukanałowy, niby znikoma ilość dodatków, ale dla prawdziwych fanów Almodovara „Matador” i tak będzie pozycją obowiązkową.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus