Wszystko gra


plakat filmu Wszystko gra
Reżyseria: Woody Allen
Scenariusz: Woody Allen
Zdjęcia: Remi Adefarasin
Montaż: Alisa Lepselter

Obsada:

Scarlett Johansson jako Nola Rice
Jonathan Rhys Meyers jako Chris Wilton
Emily Mortimer jako Chloe Hewett Wilton
Matthew Goode jako Tom Hewett
Brian Cox (I) jako Alec Hewett
Penelope Wilton jako Eleanor Hewett

Dystrybutor: SPInka
Rok produkcji: 2005
Data premiery polskiej: 7 kwietnia 2006
Tytuł oryginalny: Match Point
Zagraniczna strona filmu: http://www.dreamworks.com/matchpoint/
Czas trwania filmu: 124 min.
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Gatunek: komedia

Wszystko gra to opowieść o miłości, zdradzie i wielkich pieniądzach, a nade wszystko o ślepym szczęściu, które - bywa - ma decydujący wpływ na życie. W filmie, którego akcja rozgrywa się w Londynie oraz na angielskiej, arystokratycznej prowincji, spotykamy dwa przeciwstawne typy bohaterów: zasiedziałą, bardzo bogatą brytyjską rodzinę (rodzeństwo Chloe i Tom wraz z rodzicami) oraz dwoje ambitnych, seksownych „outsiderów” (Chrisa i Nolę), aspirujących do luksusowego świata londyńskiej śmietanki towarzyskiej. Spotkanie tych par to z jednej strony zapowiedź gwałtownych emocji i namiętności, ale także wiszący w powietrzu nieunikniony konflikt.

Do kogo uśmiechnie się szczęście i kto na stałe zasiądzie przy stole brytyjskich milionerów? Los przeznaczył miejsce tylko dla jednej osoby.

Chris (Jonathan Rhys Meyers), nauczyciel tenisa, może mówić, że jest w czepku urodzony - jednym z jego uczniów zostaje Tom (Matthew Goode), syn wpływowego brytyjskiego milionera. Obaj panowie przypadają sobie do gustu. Niebawem Tom poznaje trenera ze swoją siostrą, Chloe (Emily Mortimer). Chloe szybko polubiła Chrisa, jeszcze szybciej zakochała się w nim i zapragnęła wyjść za niego. Jej rodzice, zawsze spełniający marzenia córki, zaproponowali młodemu tenisiście intratną posadę w jednej z ich firm. I kiedy można już zacząć myśleć o Chrisie jako zręcznym łowcy posagów, na jego drodze pojawia się Nola (Scarlett Johansson), amerykańska początkująca aktorka i zarazem narzeczona Toma. Pomiędzy dwojgiem wybucha pełen namiętności związek, a młody karierowicz zaczyna prowadzić podwójne życie - kochającego małżonka i namiętnego kochanka Noli.

Film, który zaczyna się jak konwencjonalne love story, gdzie na drodze do szczęścia kochanków piętrzą się najróżniejsze przeciwności, niepostrzeżenie przeradza się w trzymający w napięciu, wibrujący thriller. Allen starannie unika jakichkolwiek melodramatycznych odniesień, kierując akcję w kierunku znanym chociażby z „Fatalnego zauroczenia”. Chris, który przy pomocy teściów urządził sobie komfortowe życie w apartamentowcu z widokiem na Tamizę, w pewnym momencie staje przed wyborem - spokój, małżeńska rutyna i Dom Perignon na śniadanie z kochającą żoną czy skromne, acz burzliwe życie ze zmysłową aktorką Nolą.

Wiadomo nie od dziś, że pieniądze są potężnym afrodyzjakiem. Czy okażą się silniejsze od namiętnych ust Scarlett?


Wszystko gra - galeria plakatów


Wszystko gra - galeria zdjęćblog comments powered by Disqus