Matrix: Reaktywacja

okładka
DVD Info

Format obrazu: 2.40:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, polski
Język menu: polski
Dostęp do: 36 scen
Nośnik:dwie płyty DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.

Dodatki

  • Reportaż z planu - wejdź za kulisy filmu, Biuletyn specjalny - rzut oka na fenomen Matrix, Pościg na autostradzie - jak oni to zrobili, Znajdź mi wyjście - inspirowane filmem projekty i kampanie reklamowe, Enter the Matrix - jak powstała gra, Animatrix - zwiastun, Nagrody MTV movie awards, Linki do stron internetowych

Reżyseria: Andy Wachowski, Lana Wachowski
Scenariusz: Andy Wachowski, Lana Wachowski
Muzyka: Rob Dougan
Zdjęcia: Bill Pope

Obsada:

Keanu Reeves jako Neo
Carrie Ann-Moss jako Trinity
Laurence Fishburne jako Morpheus
Monica Belluci jako Persefona
Hugo Weaving jako Agent Smith

Strażnicy atakują. Smith zostaje sklonowany. Neo wkracza w inny wymiar... ale tym razem chyba nawet sam Wybraniec obdarzony niezwykłymi, nowymi zdolnościami nie powstrzyma zwycięskiego pochodu Maszyn. Neo, Morfeusz i Trinity powracają w porywającej drugiej części trylogii Matrix. W walce z wrogiem, który został sklonowany, udoskonalony i zagraza ostatniej enklawie ludzkości, towarzyszą im nowi wspaniali sprzymierzeńcy.
Powracają także bracia Wachowscy i producent Joel Silver prezentujący niezwykłą wizję, która poraża zmysły, porusza serca i pokazuje, jak wygladać będzie kino przyszłości. Czym jest Matrix? Na to pytanie nie znamy jeszcze pełnej odpowiedzi. Pojawia sie wiec nastepne: kto stworzył Matrix? Odpowiedź czeka w świecie nieprawdopodobnych możliwości i przeznaczenia, które prowadzi od rewelacji do Rewolucji.


Autor recenzji dvd: Berdysz

Obraz

klatka z filmu Obraz jest bez zarzutu. Gdy bohaterowie są podłączeni do Matrix'a wszystkie kolory wpadają nieco w zieleń, dając wrażenie lekkiej " nie realności". Efektu tego nie ma, gdy oglądamy "prawdziwy" świat gdzie kolory mają właściwe barwy i są dobrze nasycone. Ostrość chwilami jest przesadzona - ale to po prosu DVD. Chwilami widać "zbyt mocno" efekty specjalne. Komputerowy Neo razi w walce ze Smith'em jeszcze bardziej niż w kinie.
Ocena: 5/5

Dźwięk

Dźwięk "daje popalić". Osławiona scena pościgu na autostradzie dobrze wykorzystuje wszystkie głośniki. Płynnie słychać przechodzenie pomiędzy tylnymi a przednimi głośnikami, a dynamika dźwięku jest bardzo dobra.
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu No tutaj się nieco zawiodłem. Jak na dwupłytowe wydanie to nie za wiele. Mamy reportaż o realizacji filmu i osobny o pościgu na autostradzie i to właściwie wszystko na temat samego filmu. Najbardziej brakuje mi materiałów o realizacji efektów specjalnych - czyżby w filmie ich nie było;)? Oprócz materiałów na temat samego filmu jest spory dokument o realizacji gry "Enter the Matrix" . Bardzo przyjemna rzecz. Miłym akcentem jest też prześmiewczy filmik z otwarcia MTV Awards w całości bazujący na filmie.
Ocena: 4/5

Podsumowanie

Wydanie DVD można spokojnie polecić wszystkim, choć niektórzy kolekcjonerzy mogą kręcić nosem nad niewystarczającą liczbą dodatków.
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus