Metallica - Quebec Magnetic DVD

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 11 grudnia 2012

Dystrybutor: Universal Music Poland

Dodatki

  • Wywiady z zespołem i fanami nagrane w Quebecu

Muzyka: Metallica

Obsada:

James Hetfield
Lars Ulrich
Kirk Hammett
Robert Trujillo

Wydawnictwo koncertowe heavy metalowej grupy Metallica, zarejestrowane podczas dwóch występów zespołu w Colisee Pepsiw Quebec w dniach 31 października i 1 listopada 2009 roku, obejmujących trasę koncertową World Magnetic Tour. Album został wydany 11 grudnia 2012 roku przez należącą do Metalliki wytwórnię płytową, Blackened Recordings.

22 października 2012 roku opublikowana została lista utworów, data premiery oraz okładka albumu, zaś 19 listopada udostępniono 33-sekundową zapowiedź albumu.

Album został sprzedany w liczbie 14 tysięcy egzemplarzy w pierwszym tygodniu od ukazania się na rynku muzycznym oraz uplasował się na 2. miejscu Billboard Top Music Videos Chart.


Obraz

Żyleta. Jeśli komuś marzy się zobaczyć wszystko, a nawet jeszcze więcej i wierzy, że nie potrzebuje do tego obrazu HD, w tym DVD zyskuje mocny argument. Oczywiście, nie wszystkie ujęcia są równie perfekcyjne jakościowo. Niekiedy, zwłaszcza dalsze plany i zbliżenia z dużej odległości, sprawiają nieco "grunge'owe" wrażenie, ale nie wiadomo, czy nie aby taki był zamysł reżysera. Wszak trochę brudu w kadrze metalowego koncertu to jak więcej papryczki chili w pizzy
Ocena: 5/5

Dźwięk

Jedyne istotne zastrzeżenie do całokształtu to dźwięk zbierany z sali, który pomimo wielu tysięcy zdzieranych gardeł brzmi apatycznie. Poza tym wszystko dudni potężne – mocno basowo. Dla posiadaczy DD 5.1 czy systemów DTS, porywające poczucie bycia samemu w Colisée Pepsi w Quebecu – na wyciągnięcie ręki. Znakomicie wyprodukowany koncert pozwala usłyszeć nawet wiele detali niedostępnych w huku hali. A tych, którzy posiadają jedynie zwykłe DD 2.0… Cóż, ich też jakość odbioru powinna zadowolić.
Ocena: 4.5/5

Dodatki

Aż osiem nagranych kawałków odrzuconych (w głosowaniu przez fanów!) z filmu głównego. Czyżby zamieszczenie ich w dodatkach, w postaci bynajmniej nie surowej, tylko w pełni wyreżyserowanych, jak pozostałe, miało podkręcić liczbę przyznawanych za nie przy edycji DVD punktów? Nagrania koncertowe uzupełnia krótki ośmiominutowy wywiad z muzykami i fanami przed koncertami pod jakże sugestywnym tytułem Quebec City Love Letters. Prawda, że umieją się znaleźć?
Ocena: 3.5/5

Podsumowanie

To DVD stanowi swoisty "przerywnik" po płycie Death Magnetic, która wzbudziła sprzeczne emocje, a przed następną, niecierpliwie wyczekiwaną. Zespól daje sobie czas koncertując, bo to wychodzi mu niewątpliwie dobrze i na dobre. A występy w Quebecu, dzięki temu DVD pozostaną tego faktu wiecznym już dowodem.
Ocena: 4.5/5blog comments powered by Disqus