Millennium Mambo


plakat filmu Millennium Mambo
Reżyseria: Hsiao-hsien Hou
Scenariusz: T'ien-wen Chu
Muzyka: Giong Lim
Zdjęcia: Mark Ping-bin Lee

Obsada:

Qi Shu jako Vicky
Jack Kao jako Jack
Chun-hao Tuan jako Hao-Hao
Yi-Hsuan Chen jako Xuan
Jun Takeuchi jako Jun
Doze Niu jako Doze

Dystrybutor: Gutek Film
Rok produkcji: 2001
Tytuł oryginalny: Qianxi manbo
Zagraniczna strona filmu: http://www.ocean-films.com/millenniummambo/
Czas trwania filmu: 119 min.
Produkcja: Francja, Tajwan
Gatunek: dramat

Vicky jest młodą kobietą, rozdartą uczuciowo pomiędzy dwoma mężczyznami, Hao-hao i Jackiem. Aby pomóc finansowo im obu, wieczorami pracuje jako specjalistka od public relations w jednej z dyskotek. Hao-hao bez przerwy ją kontroluje: sprawdza stan konta, przegląda rachunki telefoniczne, czyta wiadomości w telefonie komórkowym, a nawet wącha ją, próbując odgadnąć, co robiła podczas jego nieobecności. Dziewczyna z trudem znosi jego zachowanie i wreszcie postanawia uciec. Hao-hao odnajduje ją i prosi, by wróciła. Vicky ma zamiar opuścić go, jak tylko wyda zaoszczędzone w banku 500 000$.

Tymczasem Jack inwestuje w różne interesy; jego zwyczaj przyjmowania z otwartymi ramionami wszystkich potrzebujących pomocy staje się przyczyną problemów. Vicky już dwa razy chroniła się u niego po ucieczkach. Między mężczyzną i kobietą zawiązuje się intymna relacja, która mogłaby doprowadzić do poważnego związku albo długotrwałej przyjaźni...

Hou Hsaio-hsien, reżyser Hai shang hua (Kwiaty Szanghaju), powraca z opowieścią o miejskiej alienacji wśród współczesnej młodzieży. Wprawdzie nie jest to temat rzadko poruszany i wiele współczesnych filmów się nim zajmuje, jednakże jest wiele sposobów opowiadania tego rodzaju historii, a film Hsaio-hsiena jest wyjątkowy. Zamiast opowieści o ludziach podejmujących nieudane próby komunikacji i zaangażowania, w Millennium Mambo oglądamy ludzi, którzy nie są pewni czy w ogóle chcą się porozumieć. Millennium Mambo opowiada o grupie ludzi, którzy są o krok od szczęścia i spełnienia, gdyby tylko chcieli spróbować. Ale czy są w stanie? I czy chcą tego dość mocno?


Millennium Mambo - galeria plakatówblog comments powered by Disqus