Misja Afganistan


plakat filmu Misja Afganistan
Reżyseria: Maciej Dejczer, Grzegorz Kuczeriszka
Zdjęcia: Jarosław Szoda

Obsada:

Paweł Małaszyński jako Paweł Konaszewicz
Ilona Ostrowska jako Justyna Winnicka
Tomasz Schuchardt jako Żądło
Eryk Lubos jako Zbój
Piotr Rogucki jako Malbor
Mikołaj Krawczyk jako Iwan
Sebastian Fabijański jako Młody
Marcin Piętowski jako Biskup
Dawid Zawadzki jako Mamut

Rok produkcji: od 2012 roku
Polska strona filmu: http://www.misjaafganistan.pl
Produkcja: Polska
Gatunek: wojenny
Ilość odcinków: 13

Pierwsza polska produkcja fabularna o żołnierzach w Afganistanie - serial wojenny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Pół roku z życia polskiego kontyngentu na misji. Historia ludzi o różnych przekonaniach, wartościach i doświadczeniach, których połączył Afganistan.

Misja polskiego kontyngentu w Afganistanie trwa już ponad 10 lat, a dotąd żaden producent filmowy nie podjął tego tematu. CANAL+ postanowił jako pierwszy pokazać widzom na czym polega praca polskich żołnierzy, jak wygląda ich życie w afgańskiej bazie, z jakimi wyzwaniami muszą się zmierzyć i jak silnych emocji doświadczają.

Serial Misja Afganistan to opowieść o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna, pod dowództwem młodego oficera – podporucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński).

Konaszewicz zmaga się z etykietą "plecaka" - jest podejrzewany, że stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca – emerytowanego generała. Głównym antagonistą "Konasza" jest porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt) – dowódca I plutonu. Napięcie między oficerami widoczne jest od pierwszego spotkania, a zażegnaniu konfliktu nie pomaga rywalizacja o porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska).

Zbój (Eryk Lubos), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Mamut (Dawid Zawadzki), Malbor (Piotr Rogucki), Biskup (Marcin Piętowski) i Młody (Sebastian Fabijański) - żołnierze II plutonu – każdy nosi w sobie inną wojnę. To jak chodzenie po linie nad przepaścią: żaden nie wyjeżdża na patrol zakładając, że może zginąć. Przygotowali się do tego miesiącami, latami. Ale czy można przygotować się na śmierć? Albo na to, że odbierze się komuś życie?


Misja Afganistan - galeria plakatów


Misja Afganistan - galeria zdjęćblog comments powered by Disqus