Misja na Marsa

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 23 listopada 2000

Format obrazu: 2.35:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), hiszpański (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, duński, fiński, hiszpański, islandzki, norweski, polski, portugalski, szwedzki
Język menu: brak
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Syrena

Dodatki

  • Film o efektach wizualnych, zwiastun, szkice, struktura efektów.

Reżyseria: Brian De Palma
Scenariusz: Jim Thomas
Muzyka: Ennio Morricone
Zdjęcia: Stephen H. Burum

Obsada:

Tim Robbins jako Woody Blake
Gary Sinise jako Jim McConnell
Don Cheadle jako Luke Graham

Jest rok 2020. Podbój kosmosu wkracza w decydującą fazę, gdy NASA wysyła pierwszą załogową misję na Marsa. Dowodzona przez komandora Lukea Grahama (Don Cheadle) wyprawa laduje na Czerwonej Planecie, gdzie obserwuje niezwykłe zjawisko, przypominające gigantyczną burzę piaskową. Część załogi ginie, a Luke nadaje zagadkowo brzmiący komunikat do centrum dowodzenia misji na Światowej Stacji Kosmicznej, po czym łączność ulega przerwaniu...

NASA niezwłocznie wysyła w kosmos wyprawę ratunkową, która po trwającym sześć miesięcy locie ląduje na Marsie, a jej uczestnicy dokonują niezwykłego odkrycia...


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Obraz jest prawie idealny, zależy to w dużej mierze od odtwarzacza. Na moim niestety było trochę śmieci. Jednak były one tak małe, że nie przeszkadzały w oglądaniu. W ogóle nie zwracałem na nie uwagi. Co najważniejsze w czerni kasza nie pojawiła się ani razu. Kolory są dobrze nasycone i kontrastowe. W obu wypadkach, na ziemi i w kosmosie prezentują się znakomicie. Obraz na płycie zapisano w formacie 2.35:1. Napisy mamy w języku polskim, hiszpańskim, angielskim, duńskim, szwedzkim, fińskim, norweskim, portugalskim i islandzkim.
Ocena: 5/5

Dźwięk

Oczywiście Dolby digital 5.1. Przestrzeń dźwięku bardzo dobrze wykorzystuje sześć kanałów. Szczególnie w scenie z burzą. Scieżek dialogowych mamy tylko dwie. Angielską w 5.1 oraz hiszpańską w 2.0.
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu Niestety nie po polsku, ale za to jakie ! Są one głównie poświęcone efektom specjalnym. film dokumentalny o produkcji, analiza efektów specjalnych, galeria szkiców, komentarz audio producenta i "masterów" od efektów specjalnych. Najciekawszy dział, to "Vision of Mars", w którym dowiemy się jak powstawały ogólne i poszczególne efekty wizualne. Wzrok przyciąga struktura efektów i analiza dwóch najciekawszy sekwencji: wyjścia kosmonautów w przestrzeń oraz i spotkanie z Marsjaninem. możemy je zobaczyć w wersji roboczej (grafika komputerowa) i w wersji finalnej (takiej jaką zobaczymy w filmie).
Ocena: 4.5/5blog comments powered by Disqus