Mulholland Drive

okładka
DVD Info

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (DTS-ES), angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Gutek Film

Dodatki

  • wycięte sceny
  • wywiady

Reżyseria: David Lynch
Scenariusz: David Lynch
Muzyka: Angelo Badalamenti
Zdjęcia: Peter Deming
Montaż: Mary Sweeney
Scenografia: Jack Fisk
Kostiumy: Amy Stofsky
Dźwięk: Ronald Eng
Producent: Neal Edelstein, Joyce Eliason, Michael Polarie, Mary Sweeney

Obsada:

Naomi Watts jako Betty Elms
Laura Harring jako Rita
Justin Theroux jako Adam Kesher
Michael J. Anderson jako Roque
Scott Coffey jako Wilkins

Mulholland Drive przypomina swym nastrojem "Blue Velvet" i "Miasteczko Twin Peaks". Film opowiada historię dwu kobiet wplątanych w intrygę kryminalną. W "Mulholland Drive" Lynch powraca do swych ulubionych tematów. Mamy tu do czynienia z typowym dla tego reżysera światem, w którym nic nie jest takie, jak się na początku wydaje i nikt nie jest tym, za kogo się podaje.

W swej pełnej napięcia opowieści, Lynch maluje wizję Los Angeles - miasta, w którym niewinność miesza się z korupcją, miłość z samotnością, a piękno z moralnym zepsuciem. Prowadzi nas przez tajemniczy labirynt zmysłowych doznań aż do miejsca, gdzie spotykają się ze sobą senne marzenia i przerażające koszmary. Jednak jest coś, co odróżnia ten film od poprzednich dokonań Lyncha. Oprócz mrocznej tajemnicy, niesamowitej atmosfery, sugestywnych obrazów i przejmującej muzyki, jest tu także i misternie skonstruowana zagadka kryminalna, niezwykle wciągająca łamigłówka, którą, co jest właśnie nowością w Lynchowskim świecie, można rozwiązać i racjonalnie wytłumaczyć.

Z tajemnicy wyłania się historia, która daje się wyjaśnić. Należy tylko wpaść na właściwy trop i znaleźć odpowiedni klucz do zagadki...


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

klatka z filmu Niestety nie jest rewelacyjnie. Mimo, że obraz wolny jest od zanieczyszczeń, to jednak co jakiś czas widzimy na ekranie bardzo wyraźne ślady kompresji. Wpływa ona przede wszystkim na straszne zaziarnienie obrazu, widoczne bardzo wyraźnie podczas mrocznych scen, których trochę w filmie jest. Słabo wypadają kolory, które przede wszystkim są mało naturalne, co po jakimś czasie powoduje lekkie zmęczenie wzroku. W niektórych scenach widzimy delikatne spłaszczenie obrazu, wynikające z przeniesienia formatu telewizyjnego do formatu kinowego. Jeden z nielicznych plusów to ładnie prezentująca się czerń (może mało ale cieszy)
Ocena: 3/5

Dźwięk

klatka z filmu Z dźwiękiem jest zdecydowanie lepiej. Mamy do wyboru DD i DTS-ES (że o lektorze nie wspomnę). Oba standardy zostały znakomicie wykorzystane w budowaniu niesamowitej atmosfery filmu. Zarówno DD jak i DTS-ES daje nam bardzo dobrą przestrzenność i kierunkowość, dobrze spisuje się głośnik centralny, czytelnie przenosząc każde wypowiedziane przez aktorów słowo, co jakiś czas przyjemnie pomrukuje subwoofer. Przy tej dużej kompresji nie ma jednoznacznej różnicy pomiędzy systemami, ale mimo wszystko ciut przyjemniej ogląda się "Mulholland Drive" w DTS-ES.
Ocena: 4/5

Dodatki

Dodatki nie wnoszą nic ciekawego, odradzałbym nawet ich oglądanie, gdyż filmy Lyncha są raczej filmami, których komentować nie należy. Te filmy trzeba raczej czuć. I tak mamy tu wywiady, sceny usunięte i zwiastuny. Generalne bez rewelacji.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus