Mumia powraca


DVD Info

Format obrazu: 2.35:1
Dźwięk:angielski (DTS-ES), angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1), czeski (Dolby Digital Surround)
Języki napisów: angielski, czeski, polski
Dostęp do: scen
Nośnik:dwie płyty DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • Komentarze do filmu: reżyser Stephen Sommers, dyrektor artystyczny Bob Ducsay
  • Zwiastun kinowy
  • Wywiad na wyłączność z The Rock
  • Plenery
  • Mumifikacja
  • Egiptologia
  • Komnata Zagłady
  • Sceny niewykorzystane
  • Wideoklip Forever May Not BE Long Enough
  • Efekty specjalne

Reżyseria: Stephen Sommers
Scenariusz: Stephen Sommers
Muzyka: Alan Silvestri
Zdjęcia: Adrian Biddle

Obsada:

Brendan Fraser jako Richard 'Rick' O'Connell
Rachel Weisz jako Evelyn Carnahan O'Connell/Princess Nefertiri
John Hannah jako Jonathan Carnahan
Arnold Vosloo jako High Priest Imhotep

Kiedy w Muzeum Brytyjskim przypadkowo odkryta zostaje mumia Imhotepa (Vosloo), faraon zmartwychwstaje i raz jeszcze próbuje osiągnąć nieśmiertelność. Ale z otchłani ciemnośći uwolniona została także bardziej potężna i niszczycielska siła. Kiedy te dwie moce spotkają się, losy świata zależeć będą od małżeństwa O’Connell (Fraser i Weisz), które ma uratować ludzkość od zagłady.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Podobnie, jak w przypadku pierwszej części, obraz powrotu Mumii jest czysty i wyraźny. Paleta barw bardzo soczysta i w pełni oddająca piękno nasłonecznionej pustyni. Jako, że sporo akcji filmu dzieje się w ciemnościach piramid, czy puszczy - ziarna tutaj nie uświadczymy, a czerń sama w sobie prezentuje się wybornie. Głównie w zarośniętych plenerach, gdzie współgra z ciemną zielenią.
Ocena: 5/5

Dźwięk

I tym razem naszemu sprzętowi kina domowego będzie dana szansa. Scena dźwiękowa dobiega do uszu widza ze wszystkich stron. Tak, tak – tyły też mają co robić! Niezapomnianą sceną jest ta z powodzią, którą wywołał Imhotep. Szum wody przemieszcza się z jednego głośnika do drugiego, a całości dopełnia „ryk niskotonowca”. Jako, że film Mumia powraca jest głównie nastawiony na akcję, to i nudzić się nie będziemy wsłuchując się w każdy efekt dźwiękowy. Dla uszu sama radość!
Ocena: 5/5

Dodatki

Podobnie, jak w poprzedniej Mumii, na pierwszej płycie znalazło się miejsce tylko dla komentarza twórców. Ale to i dobrze, bo było czym wypełnić drugi krążek, na którym znalazły się same bonusy. Już na samym początku mile nas wita nawiązanie do Króla Skorpionów, gdzie sam Rock tłumaczy się z tego, dlaczego film z jego udziałem nie jest uważany za trzecią część Mumii... Ale powróćmy do tego, co czeka nas w związku z drugą odsłoną filmu Sommersa. „Spotlight on Location” nie tylko zabierze nas za kulisy filmu, ale również przybliży nam tereny Egiptu, w których druga Mumia była kręcona. Dalej dowiemy się sporo o efektach specjalnych. „Visual and Special Effects Formation” odkryje przed nami wiele tajemnic twórców, dzięki którym możemy podziwiać an ekranie takie postacie jak nie w pełni jeszcze zregenerowany Imhotep, czy atak zmumifikowanych Pigmejów. „Outtakes”, to nic innego jak wpadki i żarty z planu, przedstawione w teledyskowo-rockowej formie. Jeśli już mowa o teledysku, to rónież jego nie zabrakło. Na płycie z dodatkami znalazło się miejsce również dla piosenki „Forever May Not Belong Enough”. Jeśli chcemy przeżyć na własnej skórze podróż po egipskich piramidach, to proponuję włączyć „The Mummy Returns: Chamber Of Doom” - jest to wirtualna podróż po jednej z atrakcji turystycznych w miasteczku Universal Studios. Na koniec została nam dobrze nam już znana z poprzedniej częśći filmu Egiptologia (tym razem z numerkiem 201) oraz zwiastun kinowy filmu.
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Kolejna część Mumii niosąca ze sobą kolejną dawkę atrakcji zarówno wizualnych jak i dźwiękowych. O dodatkach już nie wspomnę. Bardzo dobre wydanie stanowiące przykład w kinie domowym.
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus