Porządek musi być

okładka
DVD Info

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:niemiecki (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • Zwiastun
  • zapowiedzi
  • wywiady

Reżyseria: Marcus Mittermeier
Scenariusz: Jan Henrik Stahlberg

Obsada:

Jan Henrik Stahlberg jako Mux
Fritz Roth jako Gerd
Wanda Perdelwitz jako Kira
Joachim Kretzer jako Björn
Ruwen Schneider jako Edgar
Sándor Söth jako Węgier

30-letni Mux uważa się za wybrańca, którego misją jest naprawa świata. W idealnie odprasowanej koszuli ściga więc piratów drogowych, chłopców sikających do basenów, ludzi nieprawidłowo parkujących samochody i graficiarzy. W pilnowaniu porządku pomaga mu Gerd, który domową kamerą filmuje przyłapanych "zbrodniarzy". Jego firma szybko się rozrasta i zyskuje rozgłos w mediach.


Autor recenzji dvd: Deckard

Obraz

Jak na obraz cyfrowy transferowany na 35 mm a następnie retransferowany dla potrzeb wydania DVD "Porządek musi być" prezentuje się bardzo poprawnie. Obraz jest wyraźny i czysty. Nie ma śladów kompresji, a wszelkie "niedoskonałości" wizualne to zamierzony efekt twórców.
Ocena: 4/5

Dźwięk

Jak w większości wydań Monolithu i w tym przypadku jest on czysty i miły dla ucha zarówno w przypadku wersji oryginalnej, jak i odtwarzania kopii z lektorem. Film nie bazuje na efektach dźwiękowych, więc trudno doszukiwać się w ścieżce czegoś specjalnego.
Ocena: 4/5

Dodatki

Nie jest ich wiele, lecz cieszą solidnością i polskim tłumaczeniem, co jeszcze do niedawna było wyzwaniem przekraczającym możliwości polskich dystrybutorów. Miło poczytać, co mają do powiedzenia twórcy filmu.
Ocena: 4.5/5blog comments powered by Disqus