Rzeka tajemnic


plakat filmu Rzeka tajemnic
Reżyseria: Clint Eastwood
Scenariusz: Brian Helgeland
na podstawie powieści Dennisa Lehane'a
Muzyka: Clint Eastwood
Zdjęcia: Tom Stern
Montaż: Joel Cox
Scenografia: Henry Bumstead
Producent: Clint Eastwood

Obsada:

Sean Penn jako Jimmy Markum
Tim Robbins jako Dave Boyle
Kevin Bacon jako Sean Devine
Laurence Fishburne jako Sgt. Whitey Powers
Marcia Gay Harden jako Celeste Boyle
Laura Linney jako Annabeth Markum
Kevin Chapman jako Val Savage
Tom Guiry jako Brendan Harris
Robert Wahlberg jako Kevin Savage

Dystrybutor: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.
Rok produkcji: 2003
Tytuł oryginalny: Mystic River
Czas trwania filmu: 137 min.
Produkcja: USA
Gatunek: kryminalny

Kiedy byli jeszcze dziećmi, dorastającymi wspólnie w ubogiej dzielnicy Bostonu, Jimmy Markum (Sean Penn), Dave Boyle (Tim Robbins) i Sean Devine (Kevin Bacon) spędzali całe dnie na ulicy, grając w palanta, dokładnie tak samo, jak większość chłopców z ich sąsiedztwa, z okolic East Buckingham. W ich okolicy niewiele się działo. Do czasu, kiedy Dave siłą zostaje zmuszony do przejażdżki, która na zawsze zmieni życia całej trójki.

Dwadzieścia pięć lat później trzech mężczyzn po raz kolejny zmuszeni są liczyć na siebie - łączy ich zamordowanie dziewiętnastoletniej córki Jimmy’ego. Sean, który jest policjantem, dostaje tę sprawę do wyjaśnienia. Wraz ze swym partnerem (Laurence Fishburne) mają rozwikłać to pozornie bezsensowne zabójstwo. Muszą też zrobić to wcześniej niż dokona tego Jimmy, opętany szaleńczą żądzą odnalezienia mordercy córki i wywarcia zemsty.

Powiązany ze zbrodnią poprzez serię zbiegów okoliczności Dave zmuszony jest stawić czoła upiorom własnej przeszłości. Upiorom, które mogą zniszczyć jego małżeństwo i położyć kres jakiejkolwiek nadziei. Kiedy śledztwo coraz bardziej koncentruje się na postaciach trzech przyjaciół, poznajemy historię mówiącą o przyjaźni, rodzinie i niewinności. Niewinności straconej o wiele za wcześnie...blog comments powered by Disqus