Nikotyna

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 4 lutego 2005
W sprzedaży od: 4 lutego 2005

Format obrazu: 16:9
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 12 scen
Region: 2
Dystrybutor: Mayfly

Dodatki

  • "Lubię ten film"
  • spot TV
  • zwiastuny innych filmów z oferty dystrybutora

Reżyseria: Hugo Rodriguez
Scenariusz: Martin Salinas
Zdjęcia: Marcelo Iaccarino
Montaż: Alberto de Toro
Kostiumy: Alejandra Dorantes
Charakteryzacja: Mario Zarazua
Casting: Alejandro Caballero
Producent: Martha Sosa Elizondo, Laura Imperiale

Obsada:

Lucas Crespi jako Nene
Daniel Gimenez Cacho jako Beto
Rafael Inclan jako Goyo
Enoc Leano jako Beto
Diego Luna jako Lolo
Marta Belaustegui jako Andrea
Rosa Maria Bianchi jako Carmen
Carmen Madrid jako Clara
Jesus Ochoa jako Thompson

Nikotyna odniosła w świecie znaczący sukces komercyjny i artystyczny. Łączy elementy czarnej komedii i wyrafinowanego formalnie kina, z którego zasłynęła w ostatnich latach kinematografia meksykańska. Stylizowane zdjęcia, żywe, tarantinowskie dialogi, dynamiczny montaż i różnorodna ścieżka dźwiękowa sprawiają, że film ogląda się z ogromną przyjemnością. Humor sytuacyjny uczynił Nikotynę najpopularniejszym filmem ubiegłego roku w Meksyku. Film otrzymał sześć nagród Meksykańskiej Akademii Filmowej. Widzowie długo nie zapomną brzucha pełnego diamentów i granego przez Diego Lunę (I twoją matkę też) pechowca Lolo, którego namiętność do pięknej sąsiadki powoduje cały szereg nieszczęść.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

"Nikotyna" utrzymana jest w bardzo ciepłej palecie barw, przeważają oczywiście odcienie nocne, gdyż właśnie o tej porze dnia ma miejsce akcja filmu. Pochwalić trzeba czerń, która nie zawodzi, przez co film doskonale nadaje się do wyświetlenia przez projektor. Do ostrości również nie mam zastrzeżeń, szczegółowość planu jest bardzo dobra. Jedyne, co psuje trochę wizerunek całości, to drobny szum.
Ocena: 4.5/5

Dźwięk

Niby mamy do czynienia z DTS-ES Discrete, to niestety gra głównie przednia scena. Tyły bardzo rzadko się odzywają. Ale na tym minusy na szczęście się kończą. Dystrybutor oferuje widzowi aż trzy ścieżki dźwiękowe, począwszy od oryginalnej, hiszpańskiej i polskiego lektora w Dolby Digital 5.1, a kończąc na oryginalnym DTS-ES. Znowu musze pochwalić ten drugi, gdyż brzmi najlepiej ze wszystkich dostępnych opcji. Znacząco poszerza scenę, nadając jeszcze większą głębię. Nie oznacza to jednak, że sympatycy DD 5.1 będą zawiedzeni. Wręcz przeciwnie, gdyż sześciokanałowa ścieżka w systemie Dolby równie dobrze sobie radzi. Wersja "Nikotyny" z lektorem nie brzmi gorzej. W zasadzie jest, to ta sama, co wersja oryginalna, z tym, że nałożono na nią tłumacza. Lektor jest w stosunku do oryginalnego dźwięku cichszy, ale na tyle wyraźny, żenie przeszkadza w odbiorze filmu. I za to brawa! Polecam włączyć DTS-ES, pokręcić dźwięk na tyle ile się da (aby sąsiedzi nie protestowali;) i delektować się wspaniałą ścieżką dźwiekową!
Ocena: 4/5

Dodatki

"Nikotyna" jest jednym z pierwszych filmów wydanych przez Mayfly z dołączonym dodatkiem "Lubię ten film". Ostatnio reklamowana "rewolucja" jak dla mnie jest sporym niewypałem. O filmach dystrybuowanych przez Mayfly mieli wypowiadać się znawcy kina i krytycy filmowi. A co my tutaj mamy? Zaledwie niespełna ponad dwuminutową wypowiedź pana Łukasza Figielskiego. Już znacznie więcej dowiemy się z dołączonej papierowej książeczki... Poza wspomnianym bonusem na płycie znalazł się również spot telewizyjny oraz zwiastuny innych pozycji wprowadzonych przez dystrybutora na nasz rynek. Spodziewałem się więcej...
Ocena: 2/5

Podsumowanie

Poza małą liczba dodatków i przereklamowaną pozycją "Lubię ten film", to "Nikotynie" Hugo Rodrigueza nie mogę nic zarzucić. Staranne wydanie DVD zdaje się być bardzo dobrą pozycją w kolekcji każdego kinomaniaka. Kino zdecydowanie ambitne, które nie zmusza do myślenia i potrafi nieźle odprężyć. Polecam szczególnie sympatykom filmów spoza Hollywood.
Ocena:blog comments powered by Disqus