Ninja Scroll -vol.1

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 14 kwietnia 2005

Format obrazu: 4:3
Dźwięk:francuski (Dolby Digital 5.1), japoński (Dolby Digital 2.0), niemiecki (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: francuski, niemiecki, polski
Język menu: polski
Dostęp do: 4 odcinków
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Anime-Virtual

Dodatki

  • trailery,
  • książeczka informująca o wszytkich odcinkach Ninja Scroll i bohaterach występujących w filmie

Reżyseria: Alek De Rakoff
Scenariusz: Tatsuo Sato

Obsada:

Rikiya Koyama jako Jubei (głos)
Houko Kuwashima jako Shigure (głos)
Yuzuru Fujimoto jako Dakuan (głos)
Romi Pak jako Tsubute (głos)

Tajemnica Kamienia Smoka.
Historia Jubeia Kibagami, słynnego wojownika Ninja, który przemierza feudalną Japonię w poszukiwaniu pracy. Podczas morderczej włóczegi zostaje przypadkowo wciągnięty w walkę między legendarnymi klanami o tajemniczy kamień smoka, opatrzony magiczną siłą. Tym niemniej moc kamienia ujarzmić może jedynie strażniczka światła. Jubei przechwyca talizman i udaje się na poszukiwania wybranej kapłanki. Podczas wędrówki trup się gęsto ściele, a odnaleziona kandytatka na strażniczkę światła nie zawsze ułatwia misję dzielnemu Ninja.

Recenzje


Autor recenzji dvd: Lady Czarna

Obraz

Jakość najlepsza!!! Idealna!!! Perfekcyjna!!! Efekty specjalne (komputerowe) idealne zgrane z ogółem (dobrze wykonana naryska- sama słodycz)!!! MISTRZOSTWO. ŻYLETKA. :*
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu 5.1 Dolby Digital jest tylko w wersji francuskiej niestety, w reszcie jest ubożej, ale to w ogóle nie ma znaczenia. Muzyka nie ma kulminacyjnego znaczenia w tym obrazie. Poza tym wersja 2.0 Stereo jest bez zarzutów. Dźwięk jest czysty i nie ma skaz- żadnych! I niespodzianka, miłe zaskoczenie. Nie spodziewałam się w tym typie filmów usłyszeć muzyki czysto-elektrycznej, a jednak. I pasuje. Bardzo smakowity kasek. Duży plus.
Ocena: 4.5/5

Dodatki

klatka z filmu Dodatków specjalnych na płycie brak. Są tylko trzy trailery, bardzo miłe dla oka i śmieszna wideoklipy, nie różniące się niczym od zamieszczonych na innych DVD wydanych przez tego samego producenta. Za to w pudełku jest bardzo przyjemna książeczka. Można w niej znaleźć streszczenie serialu, historię związaną ściśle z tym, o czym opowiada serial, opis postaci oraz krótkie biografie twórców. Bardzo pozytywna rzecz.
Ocena: 2/5

Podsumowanie

klatka z filmu A co tu jeszcze pisać? Jakośc DVD jest więcej niż zadowalająca zarówno pod względem wizualnym jak i dźwiękowym, a fabuła jest dopracowana perfekcyjnie z najdrobniejszymi szczegółami. Może jeszcze tylko jedna uwaga. Film nie jest przeznaczony dla najmłodszych. Krew z katan (co prawda z jak zwykle czujnym i estetycznym okiem japońskim) jednak się puszcza. Polecam każdemu obowiązkowo do obejrzenia by wyrobić sobie zdanie i gust, również dla czystej przyjemności, a fani M&A koniecznie i bez wymówek na półkę. Ja mówię serio, a to dopiero początek.
Ocena: 4.5/5blog comments powered by Disqus