Hałas

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 28 lutego 2008
W sprzedaży od: 28 listopada 2007

Język napisów: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Vision

Dodatki

  • zwiastun kinowy
  • sylwetki twórców
  • zwiastuny innych filmów
  • katalog DVD

Reżyseria: Henry Bean, Martin Schmidt
Scenariusz: Henry Bean
Muzyka: Phillip Johnston
Zdjęcia: Andrij Parekh
Montaż: Martin Schmidt
Producent: Henry Bean

Obsada:

Tim Robbins jako David Owen
Bridget Moynahan jako Helen Owen
William Hurt jako burmistrz Schneer
Margarita Levieva jako Ekaterina Filippovna
Gabrielle Brennan jako Chris Owen
María Ballesteros jako Gruska
William Baldwin jako szef służb miejskich

Wyjący alarm w samochodzie sąsiada, niekończący się remont w mieszkaniu na górze, albo łomot przejeżdżających pod oknem tramwajów – to może wykończyć psychicznie największego twardziela. David Owen mieszka w Nowym Jorku i ma już dość wszechobecnego hałasu. Doprowadzony do ostateczności rozpoczyna prywatną krucjatę. Wypowiada wojnę wszystkim, którzy zakłócają jego spokój: nocą demoluje wyjące samochody, blokuje ruch na hałaśliwych skrzyżowaniach i wypowiada wojnę samemu burmistrzowi. Wkrótce staje się najpopularniejszym człowiekiem w mieście…


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Gwiazdorska obsada sprawiła, że dystrybutor zafundował nam gwiazdorską jakość obrazu. Ten jest czysty, pozbawiony jakichkolwiek cyfrowych (a tym bardziej taśmowych) zanieczyszczeń. Jest ostry jak brzytwa. Pierwszy plan „szaleje” wyrazistością, a to co widać w tle nie jest gorsze pod tym względem. Kolorystyka „Hałasu” jest stonowana. Ciepłych kolorów tutaj nie ma. Pastelowe odcienie idealnie oddają charakter amerykańskiej metropolii.

Ocena: 5/5

Dźwięk

Ścieżka dźwiękowa również zasłużyła na dobrą ocenę. Wszystkie kanały odzywają się, przez co filmowa metropolia żyje w uszach słuchacza. Wszelkie odgłosy jak: alarmy i trąbienie samochodów, trzask drzwi, miejskie piski i świsty, "stuki i puki" mają swoje umiejscowienie w przestrzeni. Jedynie dialogi słychać bardziej w środku.

Ocena: 4.5/5

Dodatki

Niestety w bonusach nie jest już tak fajnie. Jeden zwiastun kinowy i sylwetki twórców (oraz standardowe zwiastuny innych filmów i katalog DVD) nie mogą zwać się dodatkami.

Ocena: 1/5

Podsumowanie

Dobre, kameralne kino z fantastyczną obsadą, w znakomitym wydaniu audiowizualnym. Fantastyczny obraz i poprawny dźwięk zachęcają do obejrzenia „Hałasu”. Szkoda, że dystrybutor poskąpił dodatków, bo mielibyśmy bardzo fajne, zgrabne wydanie DVD. Niemniej polecam!

Ocena: 3.5/5
blog comments powered by Disqus