Dzielnica!

okładka
DVD Info

Format obrazu: 4:3
Dźwięk:węgierski (Dolby Digital 2.0), polski lektor (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 0
Dystrybutor: Propaganda, Vivarto
Reżyseria: Aron Gauder
Scenariusz: Mariusz Bari, Viktor Nagy, Erik Novak, Laszlo Jakab Orsos
Producent: Erik Novak

Obsada:

L.L. Junior jako Ricsi Lakatos (głos)
László Szacsvay jako Guszti Lakatos (głos)
Gyözö Szabó jako Károly Csorba (głos)
Csaba Pindroch jako Béluska, syn Vizy'ego (głos)
Gábor Csöre jako Simon Csorba/ Chen (głos)
Dorka Gryllus jako Mari (głos)
Zoltán Rajkai jako Abdul (głos)
Andrea Fullajtár jako Irina (głos)
Áron Gauder jako Günther/ Dealer (głos)

Utrzymana w stylistyce South Park opowieść o dwóch rywalizujących gangach z budapeszteńskiego getta. Podstawą fabuły jest zdeformowana historia o nieszczęśliwej miłości Romea i Julii. Cała akcja toczy się w ponurych dzielnicach Budapesztu.

Obraz

Transfer obrazu wypada poprawnie i stanowi bez wątpienia najmocniejszą stronę tego wydania. Dobrze odwzorowane kolory, brak rzucających się w oczy artefaktów to, przy sięgnięciu po płytę jednowarstwową, przyzwoity standard. Wrażenie zakłóca jednak telewizyjny format 4:3 gdyż w oryginale mieliśmy do czynienia z 16:9, na szczęście film został ściśnięty a nie przycięty i, w niektórych typach odtwarzaczy, da się wymusić oryginalny stosunek boków.
Ocena: 3/5

Dźwięk

Dźwięk Dolby 2.0 to prehistoria i, mimo, iż film Gaudena nie opiera się na efektach dźwiękowych, to miło byłoby móc włączyć 5.1, tym bardziej, że w takiej formie wydano film w rodzimym kraju.
Ocena: 3/5

Dodatki

Tych niestety brak, co jest kolejnym minusem polskiego dystrybutora. Po raz trzeci kłania się wydanie węgierskie gdzie znajdziemy 2 teledyski a także kilka innych, pomniejszych bonusów.
Ocena: 1/5

Podsumowanie

Debiut Vivarto na rynku dvd cieszy - firma ma bowiem w reperturze kilka perełek europejskiego kina. Rozczarowuje niestety podejście dystrybutora do tematu. Niepokoi totalne (obraz, dźwięk, dodatki) odejście od wydania węgierskiego. Racjonalnie da sie wytłumaczyć jedynie brak tych ostatnich. W rezultacie otrzymujemy produkt w standardzie VHS co jest w stanie zaspokoić apetyty tylko najprawdę niewymagających widzów.
Ocena: 2.5/5blog comments powered by Disqus