Obława


plakat filmu Obława
Reżyseria: Marcin Krzyształowicz
Scenariusz: Marcin Krzyształowicz
Muzyka: Michał Woźniak
Zdjęcia: Arkadiusz Tomiak
Montaż: Wojciech Mrówczyński
Dźwięk: Piotr Domaradzki

Obsada:

Marcin Dorociński jako Karal "Wydra"
Maciej Stuhr jako Henryk Kondolewicz
Sonia Bohosiewicz jako Hanna Kondolewiczowa
Weronika Rosati jako Sanitariuszka "Pestka"
Andrzej Zieliński jako Porucznik "Mak"
Bartosz Żukowski jako Waniek
Alan Andersz jako "Rudzielec"
Andrzej Mastalerz jako Kucharz
Anna Guzik jako Tłumaczka
Grzegorz Wojdon jako "Szumlas"

Dystrybutor: Kino Świat
Rok produkcji: 2012
Data premiery polskiej: 19 października 2012
Tytuł oryginalny: Obława
Czas trwania filmu: 96 min.
Produkcja: Polska
Gatunek: dramat, wojenny

Trzymający w napięciu, nowocześnie skonstruowany wojenny thriller Marcina Krzyształowicza „Obława” to zrealizowana na serio, z poszanowaniem realiów historycznych, polska wariacja na temat „Bękartów wojny” Quentina Tarantino.

Jak zaznaczają twórcy, skomplikowana intryga ukazuje prawdziwe oblicze okupacji
z perspektywy partyzanta, który zmaga się nie tylko z Niemcami, ale także zdrajcami w polskich szeregach i - co najtrudniejsze - własną, mroczną przeszłością. Jak zapewnia obsadzony w głównej roli Marcin Dorociński - laureat nagrody dla najlepszego aktora na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych:Obława" to niezwykła historia o sile i słabości charakteru zwykłych ludzi. Scenariusz Marcina Krzyształowicza jest bardzo inspirujący, bez trudu uruchomił moją wyobraźnię.

U boku Dorocińskiego, w zaskakującej i zrywającej z dotychczasowych wizerunkiem aktora roli czarnego charakteru, wystąpił Maciej Stuhr (nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za „33 sceny z życia” i „Przedwiośnie”), a jego filmową żonę gra specjalistka od błyskotliwych, charakterystycznych kreacji Sonia Bohosiewicz („Wojna polsko-ruska”, „Rezerwat”, „80 milionów”). Ważnymi  elementami wielopiętrowej rozgrywki między głównymi bohaterami są Pestka (powracająca do dramatycznego repertuaru Weronika Rosati) i porucznik Mak (Andrzej Zieliński). 

Obława" to opowieść o zdradzie i zemście, o winie, karze, poczuciu honoru i wierności. Nie ma tu martyrologicznego patosu i pomnikowego bohaterstwa. – mówi Marcin Krzyształowicz, scenarzysta i reżyser, obiecując widzom finał, którego nikt nie zdoła wcześniej przewidzieć.


Obława - galeria plakatów


Obława - galeria zdjęćblog comments powered by Disqus